Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Energia wiatrowa to szkodliwa energia”


sAtres Cahart spędził całą swoją karierę na wyższym stanowisku kierowniczym, w szczególności w Percy, gdzie był Generalnym Inspektorem Finansów. Podróżując w wolnym czasie po francuskich wsiach, w sposób abstrakcyjny napotkał turbiny wiatrowe, które rozsiane są po wszechobecnym krajobrazie. Na emeryturze Patrice Cahart postanowił napisać wnikliwą, ale dydaktyczną i sprawdzoną książkę, której tytuł zapowiada kolor: Dżuma eoliczna (Hugo Publishing) Gwałtowny atak na gigantyczne maszty wyhodowane przez rząd na całym świecie. „Jednym z moich głównych obowiązków było wytropienie wszędzie marnotrawstwa publicznych pieniędzy” – wyjaśnia Patrice Cahart. Dzięki turbinom wiatrowym nadal naśladuję bruzdę FIA! „

punkt : Inna książka potępia turbiny wiatrowe! Dlaczego były inspektor finansowy jest zainteresowany tą rolą?

Patrice Cahart: Z zawodu jestem paryżaninem, ale jestem też chłopakiem ze wsi, zwłaszcza Birch. Jestem bardzo przywiązany do krajobrazu i jestem wiceprezesem jednego ze stowarzyszeń, Historyczny Dom, które walczy ze zniszczeniami domów i krajobrazów. Jednak turbiny wiatrowe zostały poważnie uszkodzone. Brzoza jest w dużej mierze uratowana, ale uderza coraz bardziej! Na początku mojej książki wspominam o przypadku biznesmena o ugruntowanej pozycji w kantonie Zug w Szwajcarii, jednym z najbardziej tajnych miejsc na świecie. Nikt tego nie wie, ale on instaluje turbinę wiatrową 10 kilometrów od mojego domu!

Tytuł twojej książki jest bardzo agresywny. Czy nie ryzykuje, że zrobi twoją usługę?

Energią wiatrową interesuję się od dziesięciu lat. Od tego czasu przynoszę liczby i myślę, piszę artykuły. Wpływ na polityków jest minimalny. Nadchodzi więc czas, kiedy trzeba podnosić głos. Ponadto, według mojej analizy, dążenie do rozwoju energetyki wiatrowej we Francji jest bezwartościowe. Ma tylko wady. Nie mam więc powodu, by oszczędzać ich autorów.

Jak to jest problem polityczny?

Turbiny wiatrowe są rozpatrywane tylko z tego punktu widzenia. Nie uwzględniono względów ekonomicznych lub środowiskowych. Spójrz na Emmanuela Macrona. W głębi duszy wątpię, czy jest zwolennikiem turbin wiatrowych. Czy nie odmówił założenia farmy wiatrowej u wybrzeży Toké (gdzie jego żona ma dom wakacyjny, przyp. Red.)? Szef państwa wygłosił również przemówienie w Pau na początku zeszłego roku, w którym przyznał, że turbiny wiatrowe są źle akceptowane we Francji. Dwa miesiące po tym ogłoszeniu rząd ogłosił ogromny wzrost liczby turbin wiatrowych na lądzie i na morzu, a my jesteśmy w całkowitej sprzeczności! Nasz prezydent obawia się, że Partia Zielonych ją podpali, jeśli wycofa swoje poparcie dla projektów energetyki wiatrowej. Ekolodzy głośno krzyczą, jeśli zrezygnujemy z tych projektów, będą głośniej krzyczeć! Ale teraz, jako influencerki, mogą wywrócić polityczny krajobraz do góry nogami.

READ  Przerwa:: Brak reakcji dla EUR po sprzecznych danych z Niemiec

Przeczytaj takżeKervasdui – turbiny wiatrowe: wieś w zatoce Saint Brieuc

Energia wiatru jest Twoim zdaniem bezużyteczna. Czy to nie jest trochę naciągane?

Powiedziano nam, że jest używany do redukcji emisji dwutlenku węgla2Ale we Francji z trudem mogliśmy to zrobić. Nasze źródła energii to energia jądrowa, energia wodna, węgiel i paliwa, a te dwa ostatnie są potępiane. Wciąż istnieje gaz ziemny, który w normalnym roku stanowi około 5% dostaw energii elektrycznej w kraju. Problem, w przypadku energii wiatrowej, ale także energii słonecznej, polega na tym, że musimy uzyskać minimum dodatkowej mocy, aby zrekompensować przerwę w dostawie prądu. Przypominam, że turbiny wiatrowe dostarczają średnio tylko 24% swojej mocy w ciągu roku. Jeśli będziemy dalej rozwijać turbiny wiatrowe, tak jak chce rząd, będziemy potrzebować coraz więcej dodatkowej energii, a jedyną, jaką można rozwijać we Francji, jest gaz ziemny. Jest to jednak paliwo kopalne (emituje połowę dwutlenku węgla2 Węgla, ale czterdzieści razy więcej niż energii jądrowej, przyp. Red.), Coraz częściej importowanego z Rosji, co stwarza problemy z uzależnieniem. Krótko mówiąc, energia wiatrowa potrzebuje paliw kopalnych, aby się rozwijać. To szkodliwa energia.

Odnawialne nie oznacza czystościPatrice Cahart

Dużo mówisz o kosztach, które Twoim zdaniem są zawyżone, które generuje ta energia

Energia wiatrowa ma szkodliwy wpływ. Potrzeby finansowe są ogromne. W swojej książce oszacowałem kwoty potrzebne na jego zaprogramowany rozwój na 145 miliardów euro od 2020 do 2035 roku, w tym fotowoltaika. Inwestorzy się spieszą, bo państwo gwarantuje im zwrot w wysokości dwudziestu lat, czyli dwukrotność obecnego prądu na rynku energii elektrycznej. Żaden inny sektor gospodarki nie ma takiej przewagi. Problem z tym systemem polega na tym, że zainwestowane kwoty mogą być bardziej korzystne dla klimatu w innych miejscach, takich jak izolacja budynków czy pojazdy elektryczne. Dodam bloki finansowe, które trzeba zainwestować w rozwój dróg w przypadku każdego nowego projektu, zakupu maszyn za granicą, budowy sieci linii itp.

READ  Wygnanie doprowadzi do utraty kapitału ludzkiego, który nie od razu pojawi się w PKB Rosji.

Przeczytaj także100% odnawialnej energii elektrycznej 2050: koniec iluzji

Jednym z głównych problemów związanych z energią wiatrową jest jej strzępienie. Jednak można temu zaradzić poprzez wydajne magazynowanie energii elektrycznej. Czy nie ufasz naukowcom, że opracują taki proces w nadchodzących latach?

Obecnie nie ma niezawodnego systemu przechowywania na dużą skalę. Na przykład, jeśli przetworzymy nadmiar energii wiatru na wodór, a następnie włożymy go z powrotem do sieci, stracimy 70% energii w tym procesie: jest to zbyt drogie. Niewątpliwie nastąpi postęp, ale zajmie to trochę czasu. Jednak żywotność turbiny wynosi dwadzieścia lat. Dlatego instalowane dziś urządzenia będą nieaktualne, zanim zostanie znaleziony prawidłowy proces przechowywania. Zamiast spieszyć się z instalacją wielu turbin wiatrowych, musimy być cierpliwi. Chciałbym zatrzymać projekty wiatrowe i dokonać przeglądu prac za piętnaście lub dwadzieścia lat. Do tego czasu istniejące reaktory będą mogły bez problemu zaopatrywać.

Jedną z wad, które przynosi, jest oczywiście irytacja, a zwłaszcza hałas. Istnieje jednak cały szereg norm, które mają na celu jego ograniczenie.

Odwiedziłem kilka domów w promieniu 500 metrów od turbiny wiatrowej, co jest najmniej wymaganą odległością i zapewniam cię, okropne. Ta odległość jest bardzo krótka. W Bawarii i Polsce bierzemy całkowitą wysokość maszyny wraz z łopatkami i mnożymy tę liczbę przez 10. Z turbiną wiatrową 180 metrów otrzymujemy około dwóch kilometrów od minimalnej odległości między turbiną a pierwszymi domami. . . Poprzednie rządy odrzuciły to rozwiązanie wobec Francji. Może zgodzimy się na rozwiązanie pośrednie, czyli pomnożenie wysokości przez 7?

Uważam, że wszystkie projekty powinny być objęte procedurami przetargowymi. To gwarancja zdrowej konkurencji, która obniży ceny i pozwoli Zarządowi Generalnemu określić lokalizacje pod turbiny wiatrowe, a wybór należy do deweloperów. Obecnie nie ma procedur przetargowych na projekty z mniej niż siedmioma turbinami wiatrowymi, ponieważ ci mali operatorzy nie będą mieli środków, aby na nie odpowiedzieć. To żart: wszystkie są dużymi firmami! W przypadku braku nadzorowanej procedury operatorzy ci udają się do wojewodów w celu uzyskania pozwolenia na założenie farmy wiatrowej, a wojewoda zawsze podpisuje!

READ  „Siły ukraińskie postępują naprzód” – mówi Wołodymyr Zełenski.

Przeczytaj takżeJak chcesz, aby energia wiatrowa nadrobiła zaległości

Energia wiatrowa na morzu też nie jest dla Ciebie rozwiązaniem?

Nie jest lepiej. Wybrzeże francuskie nie ma płytkich głębokości, co prowadzi do wysokich kosztów instalacji turbin wiatrowych. Pieniądze te wynoszą około 30 metrów we Francji, w porównaniu z 5 w Wielkiej Brytanii i Danii, mistrzach morskiej energetyki wiatrowej. Średnio morskie turbiny wiatrowe wytwarzają energię elektryczną we Francji po dwukrotnie wyższej cenie niż lądowe turbiny wiatrowe, która sama w sobie jest dwukrotnie wyższa od ceny rynkowej! I nie mówię o wadach morskich farm wiatrowych dla rybaków, turystyki czy dna morskiego. To, co właśnie powiedziałem, dotyczy turbin wiatrowych podłączonych do dna. Pływające turbiny wiatrowe mogły działać lepiej, ale nie mamy jeszcze żadnych opinii.

Przeczytaj takżeObietnice niebieskiej gospodarki

Odnawialne nie jest czyste, piszesz …

Te dwie koncepcje nie są równoważne. Energia jądrowa jest czysta ze względu na wyjątkowo niską emisję dwutlenku węgla2, Ale nie jest jeszcze odnawialne (mogłoby się to zdarzyć, gdybyśmy opracowali supergeneratory). Energia wiatrowa potrzebuje dodatkowej energii, którą może być tylko gaz ziemny. Jednak gaz ten nie jest ani czysty, ani odnawialny. Zatem powiązana energia wiatrowa to energia pseudo-czysta i energia pseudoodnawialna. Oszukujemy dobrych ludzi fałszywymi terminami.

Przeczytaj takżeFrancuzi nadal kochają swoje turbiny wiatrowe