Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The Guardian: nadchodzące pozytywne wiadomości

The Guardian: nadchodzące pozytywne wiadomości

Pod koniec poranka minister gospodarki Franz Fayot (LSAP) i Jos Pocaudt, wiceprezes wykonawczy Guardian Glass i dyrektor zarządzający Guardian Europe, zorganizują konferencję prasową „O przyszłości Guardian w Luksemburgu”.

Bez wątpienia reklamuj wspaniałą inwestycję

Na razie ministerstwo i dyrektywa dotycząca producentów szkła podtrzymują swoje pierwsze zapowiedzi. Jednak według osoby zaznajomionej z tą sprawą, z którą skontaktował się Paperjam: „To bardzo pozytywne ogłoszenie”. Inna osoba zaznajomiona ze sprawą twierdzi, że „na tej konferencji prasowej należy ogłosić dużą inwestycję”.

Ogłoszenie, które jest sprzeczne z rokiem 2020, oznacza wolę administracji Guardiana do zmniejszenia zatrudnienia. Zeszłego lata specjalista w szkle, założony w Luksemburgu od 1989 r., Ogłosił program socjalny, który ma na celu zwolnienie 201 z 453 pracowników w tym kraju.

Decyzja wynikająca z chęci amerykańskiej firmy do połączenia zakładów Bascharage i Dudelange po zamknięciu pieca w Dudelange. Manewr odrzucony przez delegację pracowników z obu zakładów, tym bardziej, że w tym samym czasie Guardian otworzył duży zakład produkcyjny w Polsce. W związku z wojną związki zrobiły wszystko, aby uniknąć najgorszego, negocjując plan utrzymania pracy i korzystając z różnych narzędzi społecznych, takich jak pożyczki na pracę, a nawet wcześniejsza emerytura.

Z biegiem miesięcy lista pracowników na zwolnieniach stopniowo malała, z 201 do 35 pracowników w okresie wrzesień – listopad 2020 r. W grudniu ubiegłego roku, po tygodniach niezwykle trudnych negocjacji między zarządem a związkami i rozpoczął się strajk, poinformował Guardian. zawieszenie zwolnień na okres czterech miesięcy.

READ  Przedłużenie okresu aborcji we Francji: jakie terminy prawne obowiązują w innych krajach?