Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Easter Bounce | Polska przedłuża ograniczenia COVID-19 w obawie, że Mighty 790 KFGO

WARSZAWA (Reuters) – Polska przedłuży ograniczenia COVID-19 do 18 kwietnia, poinformował w środę minister zdrowia. Kraj walczy, by poradzić sobie z trzecią epidemią, której urzędnicy obawiają się, że może zaostrzyć się, gdy ludzie mieszają się w Wielkanoc.

Podobnie jak jej sąsiedzi z Europy Środkowej, Polska doprowadziła swoje usługi zdrowotne na skraj wyginięcia, rozpowszechniając numery przypadków COVID-19. Niektóre obszary są bliskie opuszczenia wentylatorów, a rząd nałożył surowe ograniczenia na codzienne operacje w całym kraju w celu kontrolowania i kontrolowania rozprzestrzeniania się choroby.

„Mamy trudną sytuację w szpitalach – wczoraj zajętych było 34 500 łóżek, a ponad 3300 respiratorów jest w użyciu. Prawie 80% tych stanów to niebezpieczne poziomy” – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Nidzilsky.

„… zdecydowaliśmy, że dotychczasowe ograniczenia zostaną przedłużone do tygodnia… rozszerzone przepisy bezpieczeństwa będą obowiązywać do 18 kwietnia”.

Nidzielski powiedział, że skutki wzmożonego ruchu w weekend wielkanocny będą wyraźne w danych z przyszłego tygodnia i możliwy jest wzrost liczby przypadków.

Przedszkole, centra handlowe, hotele, kina i teatry będą zamknięte z ograniczeniami.

Polski rząd nacjonalistyczny był chwalony za szybkie działania podczas pierwszej fali epidemii w 2020 r., Ale spotkał się z krytyką, jeśli chodzi o sposób, w jaki poradził sobie z późniejszymi etapami epidemii koronawirusa.

Zaskakująca, podjęta w zeszłym tygodniu przez noc decyzja o rozszerzeniu uprawnień do szczepień przeciwko COVID-19 spowodowała awarię systemu rejestracji online, a także nowe infekcje osiągające nowy dzienny wysoki poziom.

W Polsce 12,1% osób otrzymało do tej pory co najmniej jedną dawkę szczepionki – podaje agencja Reuters Govt-19. https://graphics.reuters.com/world-coronavirus-tracker-and-maps/vaccination-rollout-and-access

(Relacje Alana Charlischa, Anny Cooper, Pavela Florkievicha i Anny Volodorsak-Chemsuk; montaż: Mark Heinrich)