Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister spraw zagranicznych RP z wizytą na Ukrainie

(Menafn – Ukrainform) 8 kwietnia minister spraw zagranicznych RP Gibniew Rao złoży roboczą wizytę na Ukrainie na zaproszenie swojego ukraińskiego przeciwnika Dmitro Kuleby.

„Ministrowie omówią pełen zakres zagadnień związanych ze strategicznym partnerstwem między Ukrainą a Polską, a także omówią dalszą współpracę w dziedzinie polityki, bezpieczeństwa i kultury, handlu i inwestycji” – poinformowało biuro prasowe ukraińskiego MSZ. .

Warto zwrócić uwagę, że ministrowie spraw zagranicznych zwrócą szczególną uwagę na ostatnie działania niestabilności Rosji, w tym na pogorszenie się stanu bezpieczeństwa na wschodzie Ukrainy i eskalację wojsk rosyjskich na czasowo okupowanym Krymie, na granicach ukraińskich oraz na rosnącą intensywność rosyjskiej propagandy.

Guleba i Rao omówią współpracę polsko-ukraińską w ramach organizacji międzynarodowych i modeli regionalnych, w tym Trójkąta Lubelskiego.

1 kwietnia, po zabiciu przez okupantów czterech ukraińskich żołnierzy z naruszeniem zawieszenia broni we wschodniej Ukrainie, ujawniono, że europejskie dowództwo amerykańskie podniosło poziom czujności do najwyższego poziomu, podczas gdy Rosja zaczęła przyciągać wojska do granicy z Ukrainą.

Według wywiadu strona rosyjska wycofała do ukraińskiej granicy państwowej 28 batalionów taktycznych.

ol

MENAFN07042021000193011044ID1101878108

Zastrzeżenie: Menafn udostępnia informacje „tak jak są” bez żadnej gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, zawartość, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność ani autentyczność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi związane z tym artykułem, skontaktuj się z dostawcą powyżej.

READ  Polska w żadnym wypadku nie powinna być w UE – mówi minister