Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Drugi medal dla Elliota… za czym tęskniłeś wczoraj wieczorem (27 sierpnia) na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio

Dzień po zdobyciu złota w pogoni Alexander Liott (20) zdobył srebro na kilometr, pokonując go tylko oszałamiającym Chińczykiem Li Zhangyu. Obaj, z różnych klas, pobili rekord świata w majorze. „Jestem bardzo szczęśliwy. Natknąłem się na bardzo silnego przeciwnika, pokonując swój czas w innych miejscach. Ale jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiłem, zrobiłem co w mojej mocy. „Reakcja Brittona. Wcale nie żałuję. Pobiłem rekord świata o dwie sekundy. Cóż można powiedzieć więcej! Nie mogłem iść szybciej. Nie mogę się doczekać, kiedy będę w trasie i pokażę, co potrafię. „

Jeśli Marie Patoyer zajmie czwarte miejsce na 500 m, Dorian Follon zagra o złoto w pościgu z Australijskim Donoghue około 8:40 we Francji, a Kevin Le Conneve zdobędzie brąz w tej samej klasie C5. Pierwszy w serii sprinterskiej rywali Le Cunff (33 l.) poprawił rekord świata (4’22”257), po czym ponownie sprintował Foulon (4’18”274) i dwa ostatnie „wtrącenie”. Finaliści mają przybyć do Francji od godziny 8:40.

Sandrine Martinet w finale

I cztery! Przewoźniczka z bluesowej flagi chciała dać przykład, jednocześnie odważając się zejść z kategorii wagowej, pięć lat po jej paraolimpijskim tytule z wagą -52 kg. Sandrine Martinet (38 l.) zagra na Igrzyskach swój czwarty finał w pięciu meczach. Od początku Francuzka dosłownie rozebrała Chińczyka Li Liqinga, który w Rio ukoronował -48 kg, unieruchomił ją w niecałe 20 sekund i pozostawił na noszach.

W półfinale z Ukrainką Ivanitską, którą pokonała w finale mistrzostw Warwick w czerwcu ubiegłego roku, wygrała także na parkiecie. Po srebrze w 2004 i 2008 roku zagra drugie złoto z Azerbejdżanem Hajiyevą (9:20 we Francji).

Alex Portal na podium

Zostawiliśmy go sfrustrowanego, gdy w środę zajął czwarte miejsce w biegu motylkowym na 100 metrów. W wieku 19 lat Alex Portal planuje usunąć żądło, stając na podium na 400 m (S13), około 12:30 we Francji. W tej serii pływak z dysfunkcją wzroku zajął drugie miejsce w swojej serii za białoruskim Strachem na wróble Igorem Bokim (4’11”07 vs 4’6”02), a w sumie trzecie, tuż przed zwycięzcą drugiej serii. , Kirill Garashchenko z Ukrainy (4′ 10”42).

Mandy François Elly przyspiesza

Przy wejściu do wyścigu Mandy François Ely nie zwlekał. 31-letnia Martynika podpisała rekord paraolimpijski na dystansie 200 m (T37) w 27”43, z pewnością poprawiony w następnej serii przez Chinkę Wen Xiaoyan (27”16), ale podkreślając jej zdolność do zdobycia medalu w finale w piątek (12:16 czasu francuskiego). Po złocie w 2012 roku i srebrze w 2016 roku na 100 metrów, w wieku 18 lat zawodniczka doznała udaru mózgu i wyszła z trzytygodniowej śpiączki z niedowładem połowiczym i niedowładem prawostronnym.

Leah Verney zachwyca

17 Léa Ferney zakwalifikowała się do półfinału klasy 11 (niepełnosprawność intelektualna). Tenisistka stołowa Dijon przegrała w środę początkową porażkę z Ting Ting Wong z Tajwanu, ale wygrała kolejne dwa mecze, w tym piątkowy mecz z Ukraińską Kuźminą, która zajęła pierwsze miejsce w grupie.

zwycięstwo na honorze

Równanie było trudne do rozwiązania dla francuskiej drużyny rugby na wózkach, która musiała pokonać duńskimi wiceprezesami dużą przewagą, aby mieć nadzieję na wyjście z grupy. The Blues of Olivier Cusin zaliczył pierwszą część dekady i wygrał 52-50, ale nie zagra w półfinale

„Byliśmy bardzo blisko tych dwóch światowych zespołów (Japonia i Australia) i prawdopodobnie są faworytami. Dali nam nadzieję”

Mathieu Terrett, francuski zawodnik drużyny rugby na wózku inwalidzkim

READ  Anelka rezygnuje, ostrzega Boudjlal

„To był skomplikowany mecz i mieliśmy na uwadze możliwość zakwalifikowania się. Uczucia były mieszane, przegraliśmy pierwsze dwa mecze, ale byliśmy bardzo blisko tych dwóch dużych zespołów na świecie (Japonia i Australia), prawdopodobnie dwóch faworytów. Dało nam to nadzieję. Wiedzieliśmy, że musimy zdobyć cztery. punktów”, skomentował Matthew Terrett. Progres tej drużyny, która na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie zajęła ósme miejsce, a w Rio w 2016 roku siódme, jest bardzo słaba, o czym świadczy niemalże wyczyn z mistrzami świata Japonii w otwarciu (dwupunktowa porażka w finale). ćwierć dwóch punktów).