Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Do 2020 roku Chiny zainwestują w Polsce miliard dolarów, podobnie jak we Francji – EURACTIV.com

Do 2020 roku Chiny zainwestują w Polsce miliard dolarów, podobnie jak we Francji – EURACTIV.com

W 2020 roku Polska była jednym z głównych kierunków chińskich inwestycji w UE Reklama Polski Instytut Ekonomiczny (PIE) w czwartek.

Według CIASTO, Całkowitą wartość chińskich projektów inwestycyjnych w Polsce w ubiegłym roku można szacować na około 1 mld USD. Firma dodała, że ​​Niemcy, dwa kraje UE z największymi chińskimi inwestycjami, mają projekt o wartości 2 miliardów dolarów, a Francja 1 miliard dolarów.

PIE stwierdziła również, że większość chińskiej działalności inwestycyjnej w Polsce jest związana z dwoma dużymi projektami centrów logistycznych.

« Zaskakujące jest, że kwota chińskich inwestycji w Polsce w ubiegłym roku była najniższa w 2020 r., Aw UE od 2013 r. Do 2020 roku Chiny zainwestują w Europie łącznie 7,5 miliarda dolarów, o 44% mniej niż rok wcześniej., Odnosi się do SROKI.

Globalnie chińskie inwestycje również spadły o 37% do 34 miliardów dolarów z 53 miliardów dolarów, w porównaniu z rekordowym krajem, który w 2017 roku wynosił 139 miliardów dolarów.

Chińscy inwestorzy wykazywali stosunkowo niewielkie zainteresowanie krajami Grupy Viceroy. Od 2019 roku największy napływ chińskiego kapitału odnotowały Węgry (2,4 mld USD), a następnie Polska i Czechy – odpowiednio 1,2 mld USD i 1 mld USD. PIE informuje, że Słowacja pozostaje w tyle z chińskimi inwestycjami w wysokości 0,1 miliarda dolarów.

READ  Polska solidarność z ukraińskimi uchodźcami