Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Caroline Garcia otworzyła się na dobre w centrum miasta (nawet w połowie pustym)?

Czy Caroline Garcia otworzyła się na dobre w centrum miasta (nawet w połowie pustym)?

  • Caroline Garcia zakwalifikowała się z powodu bólu do drugiej rundy Rolanda Garrosa po „dobrej walce” z Chinką Xiyu Wang z czasem 2:38.
  • Sukces (7-6, 4-6, 6-4), wyrwany przez 29-letniego Lyonnais, został naznaczony rozczarowującym wypełnieniem kortu Philippe’a Chatriera, który wyraźnie przegrał po zwycięstwie Novaka Djokovicia.
  • „Flying Caro” zwierzyła się po tych kwalifikacjach, że (przez długi czas) nie widziała w tym okazji do startu w Wielkim Szlemie w domu.

w Rolandzie Garrosie,

Tym razem, po ponad stu latach pilotowania Rolanda Garrosa, Caroline Garcia z kolei postanowiła przejąć pełną kontrolę nad Monday mówiąc Napoleona „Zwycięstwo należy do najsilniejszych”. Zostało to wygrawerowane na platformie Court Philippe Chatrier, gdzie 29-letni Lyonnais często tracili swój potencjał w przeszłości. Na tym polega ironia jej sukcesu pod górę (7-6, 4-6, 6-4) w starciu z Chinką Xiyu Wang (64. miejsce na świecie). Flying Carro wielokrotnie chwalił „wspaniałą atmosferę”, jaką środkowa publiczność przygotowała na tę wymagającą pierwszą rundę gry. Roland Garrospodczas gdy po kwalifikacjach zostało to znacznie opróżnione (i zawstydzające). Novak Djoković.

Ale dokąd wszyscy fani Novaka Djokovicia pobiegli w poniedziałkowe popołudnie po opuszczeniu swoich miejsc w centrum Rolanda Garrosa? Jeremy Laugier / 20 min

Prawdą jest, że przy stanie 4:4 w trzecim secie na korcie głównym w Porte d’Auteuil, samotnemu francuskiemu rozstawionemu zawodnikowi (nr 5) dopisało zwycięstwo, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Po 2 godzinach i 38 „dobrych walkach” (według osoby zainteresowanej) niespokojnym wiatrem, prawie idealnym końcowym powrocie, Caroline Garcia natychmiast podzieliła się wrażeniami. Marion Bartoliktóry zapytał ją o „niezwykłe wsparcie” medium.

to wiele dla mnie znaczy. Grałem w tym turnieju wiele razy. I za każdym razem zdawałem sobie sprawę, że panowała szalona atmosfera. Twoja reputacja za Joe [Tsonga]Za Gale’em [Monfils]. A ja za każdym razem, gdy wychodziłem na boisko, zamykałem się w sobie i nie wykorzystywałem wszystkich uczuć i całej energii, jaką mogłem uzyskać. »

– Wolałbym przyjść do Rolanda w takim stanie.

Wyznanie, które wiele mówi o podejściu mentalnym, nad którym Caroline Garcia musiała pracować przed tym French Open, ponieważ prawie zawsze ją zawodziła, z zaledwie trzema kwalifikacjami po drugiej rundzie w dwunastu występach (w tym jedna czwarta w 2017). Temat został ponownie poruszony na konferencji prasowej, a ona wyjaśniła: „W przeszłości dwór Philippe’a Chatriera płatał mi figle. Nie mogłam wykorzystać tego doświadczenia i całej tej energii. Jest to jednak szansa, jako francuski gracz, zagrać w turnieju Wielkiego Szlema u siebie i na tym korcie”.

READ  Vincent Labron, prezes Libańskiego Związku Piłki Nożnej, chce „przestępców ze stadionów”

Można by jednak pomyśleć, że presję związaną z tak imponującą okładką (15 225 miejsc) łatwiej zrzucić z siebie, gdy przybędzie się jako 71. gracz na świecie (tak było w przypadku Caro Garcii w 2022 r.), a nie jako gracz numer jeden . 5 miejsce w turnieju. „Nie, wolę mieć ten ranking i ten status, niż walczyć o utrzymanie się w pierwszej setce, slajdy Lyonnaise. Wiele rzeczy zmieniło się dla mnie, w pozytywny sposób, w ciągu dwunastu miesięcy. Dostaję dużo energia z tłumu i po prostu chcę przeżyć wiele takich meczów. »

„Udało mi się zachować odpowiedni stan umysłu”

Ponieważ ten sukces przeciwko Wang Xiyu to prawdziwa bańka tlenu dla „Latającej Caro”, której oddanie Mistrzowi (w listopadzie 2022 r.) jest więcej niż delikatne. Ledwo pobityMistrzostwa Australii Open (autor: magda linette z rundy czwartej) ale też w Miami (przez Soranę Cirstea w pierwszej rundzie), do Madryt (Przez Mayar Sharif z dnia 16) W Rzym (przez Camila Osorio na 16. miejscu), w tym sezonie była daleko od celu.

„Tam, jestem naprawdę zadowolony ze swojej pozycji, ufa Karolina Garcia. Udało mi się zachować spokój i pozytywne nastawienie, utrzymać właściwy stan umysłu. To bardzo ważny punkt, ponieważ w ostatnich tygodniach tak nie było. Musieliśmy zaakceptować fakt, że mój przeciwnik uderzał mocno, wygrywając rzuty. Naprawdę warto nie zagłębiać się w najdrobniejszy fragment, który pozostał na drodze.Ale nie była rozczarowana, widząc, że kort Philippe’a Chatriera jest tak rzadki, pomimo jej półfinału wMistrzostwa USA Open I jego koronacja Panowie W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy?

Caroline Garcia odpowiedziała: Nie analizowałam, ile osób jest w sądzie. W każdym razie zauważyłem, że widzowie dość dobrze reagowali w kluczowych momentach, kiedy prosiłem o wsparcie. Wiemy, że na początku wszystkich turniejów wielkoszlemowych na małych kortach było więcej ludzi i więcej atmosfery. Niektórzy mają tylko jedno pragnienie, a mianowicie udać się na 14-go i wesprzeć wszystkich Francuzów. »

Przed zakończeniem tej konferencji prasowej przezabawną wymianą zdań z reporterem: „Czy wiesz, kto jest twoim następnym przeciwnikiem? Chcesz wiedzieć? Żadnego podwójnego śmiechu i wybuchu śmiechu Caroline Garcia. Uwaga spoiler : Rosjanka Anna Blinkova w środę, która pokonała ją w drugiej rundzie edycji 2019, będzie już w środku, mimo że na starcie przegrała 6:1 z Francuzką. Ale to było przed jego ostatecznym zauroczeniem w Court Philippe Chatrier.

READ  ATP 500 Barcelona - Carlos Alcaraz zdobył tytuł po pokonaniu w finale Carreno Busty (6-3, 6-2), za Nadalem.