Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

300 francuskich i europejskich sportowców zebrało się w Dinard na zawody w ratownictwie sportowym

300 francuskich i europejskich sportowców zebrało się w Dinard na zawody w ratownictwie sportowym

Jest to jeden z najważniejszych konkursów w Europie w tej dziedzinie: francuski ratunek. A Europejskie sportowe zawody w ratownictwie ! Przez cztery dni w Dinard i Saint-Malo, w Ille-et-Vilaine zgromadziłem ponad 300 francuskich i zagranicznych ratowników (Belgów, Niemców, Holendrów…) na słynnej plaży Loc. Ci sportowcy rywalizują m.in Bardzo konkretne testyczy to na piasku, czy w morzu, bo ta dyscyplina to sport na naprawdę wysokim poziomie.

Najpierw na piasku, to test „znak plaży”. Robben z Saint-Malo zakwalifikował się do następnej rundy: „To wydarzenie, w którym zaczynasz leżeć płasko na brzuchu i wracasz do końca, który reprezentują kije. Musisz się pospieszyć, iść tak szybko, jak to możliwe, aby odzyskać kij, który faktycznie naśladuje ofiarę. Jeśli ktoś czuje się źle , musimy iść jak najszybciej!” Szybkość i wytrzymałość Również niżej, na wodzie, z próbą Mężczyzna oceanu / Kobieta oceanu. Amber z Brzeskiego Klubu Ratownictwa Wybrzeża jest finalistką: „Składa się z pływania, deski i spływu kajakiem z rzędu. Tam jest to konkurencja fizyczna, jest to najdłuższa konkurencja. Przepłynięcie to 400 metrów, deska to 600 metrów, a spływ kajakiem to 800 metrów”.

Jeżeli rejestracja w klubie nie jest obowiązkowa, Wielu z tych sportowców ratuje życie latem na naszych plażach. Tak jest w przypadku Ambre, ratownika na plażach południowo-zachodniej Francji: „Przygotowujemy się na wypadek sytuacji awaryjnych. Dodatkowo zaczynamy coraz częściej korzystać z desek wiosłowych. I tam pozwala nam to uspokoić się, powiedzieć sobie, że wszystko jest w porządku. A potem znamy otoczenie, więc pozwala nam trenować”. na plaży Dinar, Najlepsi europejscy sportowcy Przyjechał trenować i rywalizować. Wydarzenie, którego nie można przegapić dla sportowców Isabelle, trenerki reprezentacji Belgii: „Tu we Francji poziom jest zupełnie inny i znacznie wyższy. Francja wciąż jest trzecia na świecie i aktualna mistrzyni Europy. Rozwija się coraz bardziej. Tak, to prawdziwy sport!”

Słynny sprawdzian "flaga plaży" Gdzie musisz być najszybszy, aby złapać kije po długim starcie na piasku.
Słynny quiz „flagi plażowej”, w którym musisz jak najszybciej podnieść kije po tym, jak zaczniesz leżeć na piasku.
© Radio Francja

Julian Provoor

Zawody „Francuski ratunek” to ostatni etap przed Sportowymi Mistrzostwami Europy w Ratownictwie, które odbędą się w Belgii i Polsce we wrześniu przyszłego roku.

READ  147 Legenda i odzyskana pewność siebie: Mark Selby łapie Lucę Precela (9-8)