Mladenovic, który miał koszmar, przyznaje, że był to jego „najciemniejszy okres”

Francuski gracz został poruszony na konferencji prasowej po przegranej w dwóch setach pierwszej rundy z American Day.

przez
Gil Vestur

opublikowany aktualizować

Ta zawartość jest niedostępna.

Kristina Mladenovic podczas swojego pierwszego okrążenia. Lizzie Nisner/Reuters

na Rolandzie Garrosie

Wielkie rozczarowanie Kristiny Mladenovic. Francuz zajmujący 166. miejsce na świecie został wyeliminowany w dwóch setach przez Amerykankę Kayla Day, zajmującą 138. miejsce w rankingu WTA. 7-5, 6-1. Po zaciętym pierwszym secie Mladenovic nie zdołał przejąć kontroli nad Simonem Mathieu Court i zniknął w pierwszej rundzie po tym koszmarnym meczu.

Na zaproszenie turnieju 30-latek blefował tylko w pierwszym secie, przegrywając po raz pierwszy od początku (2-0), zanim został w tyle (2-2). Mladenovic, 13. miejsce na świecie w grze podwójnej, ale 166. w grze pojedynczej, następnie miał pięć punktów przełamania przy stanie 3-3 bez możliwości konwersji. Wręcz przeciwnie, Dzisiejszy (138) był bardzo skuteczny w wygraniu pierwszego seta (7-5) po nieco ponad godzinie gry. Po kwalifikacjach 23-letni Kalifornijczyk rozwinął się pomimo kilku oczekujących meczów, a Mladenovic mógł wygrać swój mecz tylko raz w ciągu, który trwał pół długości w pierwszym.

Na konferencji prasowej Mladenovic przyznał, że żyje „Najciemniejszy czasswojej kariery, zanim wyjaśnił, że jego gra nie odzwierciedla jego inwestycji w coaching. „Nie poddaję się każdego dnia. Nie ukrywam się i wiem, co daję i jak funkcjonuję, jasno określając, co jest nie tak. Nie będę wchodził w szczegóły, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i w ostatnich miesiącach pojawiły się problemy zdrowotne. Nie byłem typem, który narzekałby w prasie na swoje problemy zdrowotne. Próbuję się z tego wydostać. Jest to lepsze dla zdrowia, ale nie poprawia się częściowo.»

Przeczytaj także – Na żywo – Roland-Garros 2023: Paire powraca i zapala Lenglena, Mladenovic już eliminuje

Od 2017 roku Mladenovic nie wyszedł poza trzecią rundę dużego turnieju

Czasami mówię sobie: „Jaki jest sens pracować nad osiągnięciem takich wyników?” To frustrujące, ale kocham tę grę i chcę walczyć. Może to zabrzmieć szalenie i oczywiście mam wątpliwości. Ale granie na Roland-Garros z publicznością za mną jest również tym, co mnie napędza. Naprawdę kocham ten sport”, wyszczególniła Francuzka, która będzie kontynuować sezon w turniejach Challengers, próbując znaleźć akceptowalny poziom.

Ćwierćfinalista w Porte d’Autuil w 2017 roku, Mladenovic od tamtej pory nie przeszedł trzeciej rundy gry pojedynczej w turnieju Wielkiego Szlema.

READ  Zamknięto 3 włoskie akta? nowy otwarty?