Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ibrahim Lawani podpisuje kontrakt z Monzą „Wchodzę do wielkich lig”

Ibrahim Lawani podpisuje kontrakt z Monzą „Wchodzę do wielkich lig”

RMC SPORT INFO – Po udanym pobycie w Taranto, któremu udało się utrzymać w Serie A, Brahim Lawani 22 września zdecydował się na pozostanie w Championship. Były ostry Paris podpisał kontrakt z Ferro Foli na Monza, siódmy w sezonie zasadniczym i piąty w play-offach, podczas których został wyeliminowany przez przyszłego mistrza Trentino. Ibrahim Louani wyjaśnił swój wybór RMC Sport.

Brahim Dlaczego podpisałeś kontrakt na zdobycie Pucharu CEV Ferro Monza przeciwko Tours w 2022 roku?

Pokazałem wszystkim, do czego jestem zdolny podczas pobytu w Taranto. Po to przyjechałeś do Włoch. Zastanawiałem się, gdzie iść. Wydawało mi się jasne, że muszę iść do klubu, w którym muszę grać. Prowadzą Padwa i Monza, dostaję też opcje z Polski. Taranto też chciał mnie zatrzymać. Mogłem zostać w klubie w drugiej połowie tabeli, ale spróbowałem w Taranto. Musiałem się rozwijać w klubie na wysokim poziomie, w silnej grupie i wybrałem Ferro Monza.

Więc to będzie ewolucja na Monza, gdzie nie będziesz jedynym ostrym zawodnikiem w zespole?

Muszę jeszcze zbudować się fizycznie na najwyższy poziom. Bycie 2 bystrymi facetami nie stanowi dla mnie problemu, z 4 odbiorcami-napastnikami. Z tym zestawem wiem, że będzie dobrze, na co dzień na treningu. Chcę zacząć w dużym klubie, a Monza jest najlepszym rozwiązaniem. Drugi ostry, Kanadyjczyk Arthur Zwark, jest doskonałym ostrym, ale mamy różne, jeśli nie uzupełniające się profile. Nie jestem pewien, czy będę go trzymał cały czas. Ważne jest, aby istniała rywalizacja o moje postępy. Japoński napastnik Ran Takahashi z Padwy również podpisał kontrakt z Loeppky. Dokonałem najlepszego wyboru zgodnie z moimi przemyśleniami. Teraz muszę iść i pracować, bo muszę się jeszcze rozwijać fizycznie.

Monza zaprezentowała także kobiecą drużynę, w obecności kapitan Les Bleues Hélény Cazaute i włoskiej gwiazdy Paoli Egonu.

READ  Brazylia i Argentyna zakwalifikowały się po raz ostatni

Z Monzą wejdź do wielkich lig. To bardzo dobrze zorganizowany klub zdrowia. Wśród dziewcząt Ferro przegrał po 5 meczach w finale turnieju. Z Egonu zmierzyli się z gwiazdą włoskiej siatkówki. To jest niesamowite. Tak więc na Monza zawsze jest zaangażowanie w osiąganie wyników i duża presja. W przypadku Taranto presja utrzymania go za wszelką cenę może być czasami negatywna, ale to presja pomoże mi być lepszym.

W tej chwili jesteś kontuzjowany i musiałeś przerwać przygotowania reprezentacji Francji do Ligi Światowej. Personel Monzy był na bieżąco informowany o sytuacji?

Tak, wyjaśniłem uraz i nie martwią się. Powiedzieli mi, żebym się nie spieszył i nie chcę wracać wcześniej, ponieważ wiedzą, że chcę wrócić do rywalizacji. Codziennie śledzę sesje trenera fizycznego francuskiej drużyny, aby zachować formę. Nie martwią się.

Najważniejsze elementy