Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corey Gough proponuje Sabalenkę, Barty i Pliskovą na spacer … co zapamiętać z 4 dnia

Czwarty dzień na stadionach WTA w Rzymie Cory Gove zakwalifikował się w czwartek 13 maja do ćwierćfinału z Arena Sabalenka, podobnie jak zdobywczyni numer jeden na świecie Ashley Party czy zwycięzca 2019 roku Karolina Pliskova.

Corey Goff jest w tajemnicy

Corey Goff kontynuuje swoją pełną sukcesów karierę w Rzymie. 17-letni Amerykanin zakwalifikował się do ćwierćfinału, znokautując Arena Sabalenka (7-5, 6-3), zwycięzca W Madrycie w zeszłym tygodniu dotarł do finału na Stuggart i nowego światowego numeru 4. Niezły cios dla 35. kobiety na świecie, jej drugie z rzędu zwycięstwo na liście Top 20 po pokonaniu Marii Scary (19 w rankingu WTA).

Ashley Barty już nie przestaje

Australijczycy przechadzają się po Rzymie. Ashley Party wyeliminowała Rosjankę Veronicę Kudermetovą, która zajęła 28. miejsce na świecie 6: 3, 6: 3. Świat nr 1 jeszcze nie przegrał seta i od początku turnieju nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Jego kariera w stolicy Rumunii potwierdza bardzo dobrą formę i dobre samopoczucie od początku sezonu na glinie. Zakwalifikował się do ćwierćfinału i zmierzy się z Amerykaninem Corey Gove.

Świątek mija skrajności, Pliskova w spokoju

Zwycięzca ostatniego Rolanda Garrosa nie odnalazła wszystkich swoich wrażeń na Ziemi w tym sezonie. Polska Iga Świątik nadal zakwalifikowała się do ćwierćfinału, ale musiała ciężko pracować, aby zdominować czeską Barborę Kryzhikovą, 40. zawodniczkę na świecie. Po pokonaniu drugiej finalistki w Porte d’Auteuil w zeszłym roku, Sophii Kenin, w drugiej rundzie Krejcíková ponownie zbliżyła się do pożyczkobiorcy Świątek, a silne wiatry w stolicy Włoch nie pomogły mu. 25-latek w drugim secie miał dwa punkty meczowe na 6: 3 i 6: 5. Moment, w którym Świątek postanowiła się obudzić i znaleźć więcej urozmaicenia w swojej grze. 19-letnia Polka w końcu znalazła klucz wygrywając mecz z serwowaniem swojego przeciwnika, po dwóch godzinach i 50 zaciętych walkach (3-6, 7-6, 7-5).

Z kolei Karolina Pliskova miała mniej trudności z wyeliminowaniem Very Zvoranevy (7-5, 6-3). Czesi, zwycięzca w 2019 roku i finał w 2020 w Rzymie, mogą odzyskać pewność siebie po pierwszej części sezonu bez swoich standardów.

READ  Kerley, Duplantis, Van Niekerk, Przewiduj najważniejsze wydarzenia w Chorzo