Monaco pokonuje Romilly Valiera i dołącza do Paris Saint-Germain w finale

Prowadził Monako przez siedem minut, wygrywając 5-1 kosztem Rumilly-Vallières, National Club 2 (4).mi div.), czwartek 13 maja, w Parc des sports d’Annecy w półfinale Coupe de France. W finale zmierzy się z Paris Saint-Germain 19 maja. Paryżanie zakwalifikowali się w środę (zakładka 2-2, 6-5) przeciwko Montpellier.

Przeczytaj także Coupe de France: Paris Saint-Germain awansuje do finału

W swoim pierwszym starciu z drużyną Elite, która po raz dziesiąty stawia na tym wydarzeniu, podczas gdy mistrzostwa N2 zostały zawieszone od października, Haute-Savoyards, zwycięzca poprzedniej rundy z Tuluzy (L2, 2-0), nie był niegodny. i może nawet mieć nadzieję na osiągnięcie tego wyczynu w ciągu 27 minut.

Czas najpierw walczyć, a potem odblokować markę za 20mi Minutę od długiego strzału ich kapitana Aleksieja Pugeta, posłanego przez Jorisa Cottena, który odzyskał piłkę po słabym odbiciu od Djibrila Sidibe, wszystko bez pośpiechu tłumu, ale raczej ze smutkiem kamery.

Ale Monako, trzecie miejsce we francuskiej pierwszej lidze, które wróciło do zwycięstwa w Reims (1: 0) po przegranej z Lyonem (3: 2), wróciło do zielonego na trzy dni z awansem do końca sezonu w armacie. piłka z biletem Ligi Mistrzów. W kieszeni i po raz pierwszy od trzydziestu lat (1991) podnieśli Coupe de France.

Szybka korekcja

I nawet jeśli stracili pierwszego gola w zawodach 2020-2021, nadal zdominowali mecz, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. ASM szybko wyrównał bramkę strzeloną przeciwko jego obozowi przez Arthura Bozona po otrzymaniu środkowego lewego skrzydła przez Foday Palo Toure (1: 1, 27).

Romeli Valier, pomocnik Ferhat Jos (z prawej) i pomocnik Monako Aurelene Tshwamini podczas półfinału Coupe de France na Parc des Sports w Annecy 13 maja 2021 roku.

Romilly Valiere, który w ostatnich pięciu meczach w Coupe de France nie stracił bramki, po pięciu minutach ponownie musiał przegrać po bramce Aurelina Ciuaminiego, który główkował z rzutu rożnego Cesc Fabregas z prawej strony (2-1, 32).

READ  Sześciu mężczyzn z przodu na bruku, żółta koszula się przestraszyła

Rachunek byłby wyższy na koniec pierwszej połowy, gdyby Kevin Folland nie trafił na poprzeczkę po dobrym podaniu Wissama Bena Yeddera (37). Ten ostatni, przewidując w polu karnym wyjście bramkarza Dana Delaunaya z żądłem, podniósł wynik na 3-1 na początku drugiej połowy po 1-2 z Fabregasem, który zapewnił mu drugą asystę. W trzecim meczu sezonu w imprezie (55mi). W ostatnim kwadransie Fabregas dodał czwartego gola swojej drużyny z rzutu wolnego po faulu na Chumini (4-1, 78).

Pod koniec meczu Niko Kovac zdołał zarządzać swoim zespołem, utrzymując Bena Yeddera i Volanda, których zastąpili Robin Aguilar i Alexander Golovin (70), który po krótkim okresie gry podniósł wynik na 5-1 (81), a następnie w Tchouaméni i ustępujący Fabregas Joseph Fofana i Florentino Luis (79), a nawet Gelson Martins na rzecz Valentina Decarpentrie (83).

Ze swojej strony Fitzah Amgar, trener Out Savoyard, wniósł nową krew do swojego treningu, który dobrze trzymał się fizycznie, ale nieuchronnie brakowało mu rytmu z powodu braku konkurencji, a także historii nagradzania największej liczby graczy za ich wspaniałe podróż.

Przeczytaj także Coupe de France: mistrz Paris Saint-Germain Lille