Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coop: Transgourmet nabywa genetycznie zmodyfikowaną hiszpańską żywność

jedzenie


2 minuty

Transgourmet zdobędzie przyczółek na rynku hiszpańskim dzięki przejęciu GM Food w pobliżu Girony. Dzięki tej akwizycji, której zarysy finansowe nie zostały ujawnione, hurtownia Grupy Coop zamierza jeszcze bardziej wzmocnić swoją obecność w europejskim sektorze samoobsługi i dostaw hurtowych.

Założona w 2008 roku firma Transgourmet z Bazylei jest obecna w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Austrii, Polsce, Rumunii i Rosji.

Kredyt: Keystone

Z siedzibą w Villamala, katalońska firma, która zatrudnia 2400 osób, obsługuje ponad 70 gotówki i posiada sklepy z powiązanymi usługami dostawczymi oraz działa jako hurtownik dla prawie 800 sklepów Suma, Proxim i Spar oraz ponad 2500 innych sprzedawców detalicznych, mówi piątkowego zezwolenia Cobba. .

Założona w 2008 roku firma Transgourmet z Bazylei jest obecna w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Austrii, Polsce, Rumunii i Rosji. Zatrudnia ponad 28 000 pracowników, a jej roczny obrót wynosi 8,1 miliarda franków.

W połowie kwietnia hiszpańska gazeta La Vanguardia wskazała, że ​​Coop zgodził się z dostawcą, chińskim międzynarodowym koncernem Bright Food, na umowę o wartości 230 mln euro, powołując się na kilka źródeł „znających umowę”, oczekując już oficjalnego ogłoszenia w pierwsza połowa – od maja.

W odpowiedzi na pytanie AWP szwajcarski sprzedawca nie chciał komentować tej kwoty, stwierdzając, że obie strony zgodziły się nie ujawniać ceny transakcji.

Rzecznik Transgourmet powiedział o obecności i rozwoju GM Food na hiszpańskim rynku, jej kierownictwem i lokalnym personelem, bez określenia wpływu tej operacji. Europejskie organy ds. Konkurencji, dotyczące siły roboczej w katalońskiej firmie, wciąż uzyskują aprobatę.

Założona w 1925 roku jako Miquel Alimentació, rodzinna firma została sprzedana firmie Bright Food w 2015 roku za nieco ponad 100 milionów euro, jak podaje Vanguardia. Według hiszpańskiego dziennika roczna sprzedaż GM Food wynosi około 1200 milionów euro.

Zapytany o tendencje ekspansji Coop na innych rynkach, rozmówca po prostu wskazał, że w razie potrzeby zostanie o tym poinformowany „w odpowiednim czasie”.

READ  Dzisiejszy wykres - EURUSD (29.11.2023)