Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

In the Eye of Quebec Inc.: Imponujące korzyści dla pięciu kierowników wyższego szczebla CGI

Co tydzień zapewniamy przegląd transakcji wewnętrznych, inwestycji w lokalne spółki oraz wiadomości ze spółek giełdowych.

Zarabiają ponad 7,6 miliona dolarów

Dyrektor generalny CGI, George Schindler (na zdjęciu) i czterech innych kierowników wyższego szczebla firmy z Montrealu osiągnęli w tym tygodniu łączny zysk w wysokości ponad 7,6 miliona USD z realizacji opcji na akcje. Sam pan Schindler wypracował zysk w wysokości blisko 5,3 miliona dolarów, podczas gdy Jean-Michel Patekle, dyrektor operacyjny CGI, zarobił ponad 1,5 miliona dolarów. Inni dyrektorzy ds. Sprzedaży to Marc Boyajian, dyrektor ds. Inżynierii biznesowej, Lena Marie Latinma, prezes firmy na Finlandię, Polskę i kraje bałtyckie oraz Guy Vigint, prezydent Kanady. Akcje CGI wzrosły o prawie 10% od początku roku, ale nie odzyskały jeszcze swojego poziomu sprzed pandemii.

The Winter Farm zbiera 5 milionów dolarów

Firma Ferme d’Hiver z Quebecu, która produkuje truskawki w szklarniach, zebrała 5 milionów dolarów. Investissement Québec, który już w zeszłym roku wpompował w firmę 1,5 miliona dolarów, przekazał 2 miliony dolarów. Ze swojej strony milioner z Montrealu Marc Pathé (zdjęcie) i Haystack Corporation zainwestowali 3 miliony dolarów w Winter Farm. Wreszcie Ministerstwo Gospodarki przyznało spółce pożyczkę w wysokości 1,2 mln USD, a Financière agricole udzieliło jej gwarancji w wysokości 500 000 USD.

Kupuje wiceprezesa Couche-Tarda

Alimentation Couche-Tard, dyrektor finansowy, Claude Tessier (na zdjęciu), kupił pod koniec kwietnia około 210 000 USD detalicznych akcji Laval. Ze swojej strony starszy wiceprezes ds. Operacji w Ameryce Północnej i globalnego doskonalenia biznesu, Alex Miller, ponownie zainwestował w sprzedawcę ponad 120 000 USD. Tytuł Couche-Tard jeszcze się nie podniósł po emocjach wywołanych na początku roku nieudaną próbą przejęcia francuskiego giganta Carrefour.

READ  Pozbawienie Saudyjczyków meczów transmitowanych przez BN Sports

Mała i średnia firma wchłonięta przez francuskiego giganta

Archiwum zdjęć, QMI

Francuski konsultant IT ATOS przygotowuje się do przejęcia firmy Processia w Quebecu, która specjalizuje się w integracji systemów zarządzania cyklem życia produktów. Processia została uruchomiona w 2000 roku i jest własnością jej założycieli, Marca Allarda i Vincenta Frasera (zdjęcie), a także Fonds de Solidarité FTQ. Fundusz zainwestował 8,2 miliona dolarów w Processia.

Fundusz o wartości 200 milionów dolarów w BDC

Business Development Bank of Canada (BDC) ogłosił w tym tygodniu utworzenie funduszu zaawansowanych technologii, który otrzyma 200 milionów dolarów. Inicjatywa będzie ukierunkowana na takie obszary, jak technologia kwantowa, elektronika, fotonika i podstawowa sztuczna inteligencja. Ottawa ogłosiła w tym tygodniu, że ambasador Isabel Haddon (na zdjęciu) zastąpi Michaela Denhama na stanowisku przewodniczącego fundacji z Montrealu.

Axia zbiera 1,5 miliona dolarów

Ilustracja z Facebooka

Fundusze Ecofuel de Montréal i Desjardins Capital poprowadziły pierwszą rundę finansowania dla Axya, co pozwoliło młodej firmie zebrać 1,5 miliona dolarów. Firma Real Ventures z siedzibą w Montrealu również wniosła swój wkład. Założona w 2019 roku Axya jest platformą podwykonawczą, która ułatwia pozyskiwanie części metalowych. Zebrane fundusze powinny pozwolić Axya na rozszerzenie zasięgu w Ontario i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych.