Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carlos Alcaraz i Cameron Norrie wycofują się z mistrzostw Acapulco

Turniej ATP 500 w Acapulco stracił we wtorek wieczorem dwóch zawodników w formie. Kontuzjowany w prawe udo Hiszpan Carlos Alcaraz, 2. miejsce na świecie, ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że rezygnuje z mistrzostwa Meksyku. Zwycięzca turnieju w Buenos Aires dziesięć dni temu pokonał Brytyjczyka Camerona Norrie, ale przegrał z tym samym przeciwnikiem w niedzielnym finale w Rio (5:7, 6:4, 7:5).

Podczas spotkania Hiszpanowi zdawał się przeszkadzać ból prawego uda, ból, który zmusił go do rezygnacji ze styczniowego Australian Open. Na konferencji prasowej 19-latek zakwestionował swój udział w turnieju Acapulco w tym tygodniu. We wtorek wieczorem sformalizował wycofanie się ze stołu. „Mam rozdarcie pierwszego stopnia w prawym ścięgnie podkolanowym, które wykluczy mnie z gry na kilka dni po porannych testach”.Niedawny zwycięzca US Open wyjaśnił w tweecie.

W ubiegłym roku Hiszpan został najmłodszym zawodnikiem na świecie, który zajął pierwsze miejsce od czasu jego powstania w rankingu ATP w 1973 roku, zanim napotkał szereg problemów fizycznych i został zmuszony do rezygnacji z Australian Open.

Światowy przeciwnik 12. Cameron Norrie, przeciwnik Alcaraz w finale dwóch ostatnich turniejów, w których grał, wycofał się z Acapulco. Brytyjczyk powiedział, że jego ciało ” zmęczony „ w tweecie. Dwóch szczęśliwych przegranych zastąpi rozstawienia nr 1 i nr 5 w turnieju.

READ  Siatkówka: Szwajcarzy nadal wierzą w Euro - rts.ch