Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olimpijski oddech 48 RT z Agen: błyskawiczny wzrost Mony Francis

Nowa matka chrzestna 48 RT firmy Agen odnotowała szybki wzrost w świecie pół-triathlonu. Dyscyplina, w której stawiała pierwsze kroki w 2018 roku.

„Jest z tyłu głowy. Jest tam każdego dnia na treningu”. Uśmiech Mony Francis wiele mówi o jej determinacji do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu w przyszłym roku.

Zawody, w których sportowiec dąży do zdobycia złota. Chcesz „medalu”.

W każdym razie Mona Francis jest przykładem zdumiewającej ascezy i determinacji. Ofiara wypadku motocyklowego w 2011 roku, młoda kobieta straciła nogę. I wkrótce znalazła siłę i wiarę, by uprawiać sport „po to, by poznać inne osoby niepełnosprawne”.

W 2014 roku odkryła kolarstwo, a dwa lata później wystartowała w swoim pierwszym triathlonie. Magia się dzieje. Mona Francis wykazuje niesamowite umiejętności. Zaledwie dwa lata po swoich pierwszych zawodach triathlonowych dołączyła do kadry francuskiej. W tym roku 2018 zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy.

Z biegiem lat Champion nadała swojej płycie więcej głębi. Wielokrotna mistrzyni Francji, wpisuje swoje nazwisko na listę Paratriathlon World Series. W 2021 roku zajęła szóste miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. W tym samym roku została wicemistrzynią Europy w Walencji.

O krok dalej poszła w zeszłym roku, kiedy w Olsztynie została Czempionką Europy. Wygrała nawet etap Pucharu Świata w Besançon.

Nie ma mowy o spoczęciu na laurach w tym Nowym Roku. – Celem jest utrzymanie tytułu Mistrza Europy. Rywalizacja już nigdy nie będzie taka sama. Włoszka, Hiszpanka i Angielka wracają do gry – wyjaśnia nowa matka chrzestna drużyny RT 48. To wyzwanie pozwoli również jej, aby dążyła do „zakwalifikowania się do następnych Mistrzostw Świata”, w których ma ambicje. W 2021 roku zajął 4. miejsce w Abu Zabi.

W tym celu nie skąpi codziennych wysiłków treningowych trwających około dwóch i pół godziny. Kontynuuje: „To zależy od dnia, ale zawsze zaczyna się od godziny i 15 pływania, co jest moją mocną stroną”. Akcja, którą prowadzisz w tym „pojedynczym sporcie” otoczonym pełnym zespołem.

READ  Śledź transmisję na żywo z Circuit de Wallonie (wideo na żywo o 15:45)

Sposób, aby Mona kontynuowała swoje postępy, aby przejść na wyższy poziom, aby „nadal dobrze się bawić i dobrze się bawić”.

Podróż Mony pomoże również podkreślić występy zawodników. „Jesteśmy szkoleni tak często, jak on jest w stanie pracować. Ale nie mamy tej samej wizji, nie jesteśmy rozpoznawani w ten sam sposób”, wyjaśnia. „Mamy tę samą pracę, ale jesteśmy postrzegani inaczej”. Dokładność, którą „rozumie” publiczność. I chcesz, żeby Mona podążała w tym kierunku.