Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z kolei najszybszy Milan Menten

Milan Mentin (Lotto Destiny) wygrał 55. edycję Grand Prix Le Samyn Cycliste (1.1), we wtorkowe popołudnie w Tour. Pod koniec pierwszego wyścigu sezonu na szosie w Walonii, na 209-kilometrowym dystansie, który wystartował z Quaregnon, Belg wyprzedził na mecie Francuza Hugo Hofstettera (Arkea-Samsic) i Edwarda Theunsa (Trek-Segafredo).

Pięciu mężczyzn – Gilles de Wilde (Flanders-Baloise), Paulis Stanislav Agnolkovski (Human Health) i Kamil Malecki (Q36.5), Norweg Tord Gudmstad (Uno X) i Kanadyjczyk Philip Jabob (Ecoflo Kronos) – pokazało swoje koszulki przez dzień przed złapaniem. Są około 60 mil od końca.

Na 32 przystanki przed metą sześciu belgijskich kolarzy – Victor Campeneerts (Lotto-Destiny), Jarny van de Baar (Lotto-Destiny), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Ginthe Biermans (Arca-Samsec), Stan Dieulf (AG2R- Citroën) i Dries De Bondt (Alpecin-Deceuninck) – obaj odpadli z peletonu. Van de Bar puścił po przyspieszeniu 13 km od bramki. Pozostałych pięciu liderów peleton dogonił 4 km przed metą.

Podczas gdy De Bondt i Kasper Asgreen spadli na ostatnim kilometrze, Milan Menten był najszybszy iw wieku 26 lat odniósł drugi sukces w karierze po etapie Tour of Croatia w 2021 roku. To jego pierwsze zwycięstwo w koszulce z Dstny Lotto .

Limburger jest następcą zwycięzcy „Samyna”, który stanowi pierwszą z dziesięciu kolarskich imprez Lotto Cup, po Włochu Matteo Trentin.

READ  Caroline Garcia została znokautowana w 1/8 finału przez Polkę Magdę Linette