Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były dyrektor generalny Nicholas Decayo odrzuca „pełną odpowiedzialność za akta”

W 2017 roku Nicholas Decayo zaproponował przejęcie zakładu Whirlpool w Amiens. Ale dwa lata później jego firma WN weszła w zarząd komisaryczny. Przemysłowiec jest ostro krytykowany przez pracowników i finansistów publicznych za jego zarządzanie i wydaje książkę, aby przekazać swoją prawdę.

Przygoda WN została trwale przerwana w czerwcu 2019 r. Sąd Gospodarczy w Amiens postanawia umieścić spółkę w zarządzie komisarycznym. Ageco Group zastąpiła go i przejęła zakład zatrudniając zaledwie 44 pracowników.

Dwa lata wcześniej wszystkie planety wyglądały jednorodnie: Nicholas Decayo, wówczas szanowany biznesmen z Picardie, szef tamtejszego Medefu, zaproponował projekt przejęcia poprzez dywersyfikację produkcji, która przyciągnęła pracowników i inwestorów (stan, powiat, stolica): samochody elektryczne , sejfy Connected, sprzęt do skuterów. i zachować 200 miejsc pracy.

Uzdrowienie, które sprawia, że ​​marzysz

W tamtym czasie wszyscy chcieli wierzyć w ten wzrost cierpienia przemysłu w Amiens, którego Whirlpool stał się symbolem, odkąd w styczniu 2017 r. ogłoszono, że przeniósł swoją lokalizację do Polski, zagrażając 290 miejscom pracy.

Nawet Emmanuel Macron, który został wybrany na prezydenta republiki, obiecał przekazać cztery miliony euro WN i Whirlpool czekiem na swojego następcę na siedem milionów euro. W 2018 roku na France 3 Picardie Nicolas Decayo szacował, że firma będzie rentowna od 2020 roku. Nic jednak nie wydarzyło się zgodnie z planem. Wreszcie żaden z produktów nie został opracowany na dużą skalę.

Porażka sprawia, że ​​ludzie mówią

Wskazany przez pracowników, a także władze dla jego kierownictwa (brak klientów, 23 000 euro, które sam zapłacił, gdy firma nie przynosiła zysków) i złamane obietnice, Nicolas Decayo zdecydował się odpowiedzieć na oskarżenia. w tej książce Lekcje do nauki, jak przegrywać i wygrywać – poradnik przetrwania dla przedsiębiorców i producentów (publikacje Narodowego Banku Egiptu), oszczędza swoją wersję historii.

Według wydawcy ten działa”Analiza retrospektywna złomowanego instrumentu przemysłowego” I “Śledzi główne wydarzenia chaosu, które dotknęły wszystkich zaangażowanych bohaterów, aby uczyć się od nich przydatnych dla wszystkich”.

READ  Binance zaprzecza zarzutom manipulacji na rynku

Książka, opublikowana w czwartek, 16 września, źle pasuje do byłych pracowników i przedstawicieli związków: “Nadal dźgaj pracownikówWedług Frederica Chantrella, byłego przedstawiciela związku CFDT Whirlpool, Christophe Beaugrand, rzecznik byłych pracowników WN, potwierdza:Mam kilku kolegów, którzy uważają to za prowokację. Lepiej myślę, że uczestniczy w jego obronie”, odnosząc się do wezwania Nicholasa Decayo z 9 grudnia do sądu w Amiens o upadłość i sprzeniewierzenie majątku.

Rozpocząłem operację WN, projekt obywatelski, ponieważ miałem prawdziwe przekonanie, że będę bronić przemysłu we Francji.

Mikołaj Decayo

Czwartek 16 września odpowiedział na pytania Zahry Hamdan dotyczące grupy Pikardii dla Francji 3:

Czy rozumiesz gorycz byłych pracowników? Co powiedziałbyś tym, którzy ci ufali i którzy w ciągu trzech lat trzykrotnie przeszli zwolnienia?

Mówię im, że jestem taki jak oni, bardzo smutno z powodu rozmiaru tego pliku. Ale nie powinienem brać pełnej odpowiedzialności za tę sprawę. Miałem pracę, byłem kierownikiem biznesowym i założyłem WN, projekt obywatelski, ponieważ miałem prawdziwe przekonanie, by bronić branży we Francji.

9 grudnia zostałeś wezwany do sądu w Amiens o upadłość i defraudację majątku. Odnosi się to do wynagrodzenia w wysokości 23 000 euro, które byś otrzymał. Czy znasz tę kwotę?

Tak naprawdę. Otrzymałeś całkowite odszkodowanie z tej kwoty. Przyznaję tę pensję. Aby zaakceptować akta Whirlpool, odpowiednikiem pomocy rządowej była moja rezygnacja ze wszystkich zadań operacyjnych w ramach Grupy Decayeux. Zgodziłem się obniżyć moje wynagrodzenie o 23%.

Siedem miesięcy na założenie fabryki to niedługo. (…) Byłem naprawdę w pełnym rozkwicie.

Mikołaj Decayo

Gdzie się podziały pieniądze publiczne?

Kiedy tworzysz branżę, kosztuje to dużo pieniędzy. W przypadku WN nie doszło do przeniesienia aktywów. Nastąpiło powstanie firmy. Dostałem betonową płytę i ekipy pracowników i musiałem przeszkolić ich zawodowo. Miałem więc projekt tworzenia różnych działań w ciągu trzech lat. Ale ponieważ nie miałem liczby sprzedaży, absolutnie konieczne było jej sfinansowanie. Był to projekt o wartości 21 milionów euro. Mistrzowie stanu, dystryktu i Whirlpool zobowiązali się, że mogę finansować te trzy lata. dlaczego przestałeś? To dlatego, że w pewnym momencie wstrzymaliśmy to finansowanie.

READ  Credo: Marcel Thomas, główny symboliczny JOCreusot

W swojej książce czujesz, że państwo, okręg i Whirlpool nie odegrały swojej roli. Za co ich obwiniasz?

zatrzymać. Byliśmy w trakcie rozkręcania, sprzęt został zainstalowany. Siedem miesięcy na założenie fabryki to niedługo. Instalowanie maszyn mechanicznych, ustawianie linii montażowych, szkolenie personelu, to naprawdę niewiele. Byłem naprawdę w pełnym rozkwicie. W ciągu trzech tygodni otworzyliśmy warsztat montażu wind, mogliśmy produkować samochody bez licencji i wytwarzać te słynne pudełka na zakupy. I nie mówię o wszystkich dokumentacjach technicznych zawartych w książce, których byliśmy w trakcie produkcji. Ponieważ ludzie w Whirlpool byli już wielkimi mistrzami branży.