Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromne ilości kokainy przechwycone w porcie w Rotterdamie

Przez SudOuest.fr z AFP

Prokuratorzy poinformowali w piątek, że holenderskie służby celne przechwyciły w porcie w Rotterdamie ponad cztery tony kokainy, podczas jednej z największych dotychczasowych konfiskat.

Nieruchomość, której wartość rynkowa szacuje się na 301 mln euro, została odkryta w nocy z czwartku na piątek na pokładzie kontenera załadowanego drewnem z Surinamu i przeznaczonego dla firmy w Polsce.

„To nie jest największa konfiskata, ale największa konfiskata” – powiedział prokurator.

Prokuratura poinformowała, że ​​zniszczono 4022 kilogramy skonfiskowanych narkotyków.

główny punkt wejścia

Holandia stała się głównym punktem wejścia narkotyków – zwłaszcza kokainy – do Europy przez Rotterdam, największy port na kontynencie.

W 2005 roku w porcie skonfiskowano 4600 kilogramów kokainy, co według rzecznika jest zdecydowanie „największym przejęciem w Rotterdamie”.

Europejska agencja policyjna Europol poinformowała w raporcie na początku tego miesiąca, że ​​Belgia i Holandia stały się głównymi ośrodkami przemytu kokainy do Europy.

W raporcie stwierdzono, że organizacje przestępcze, korzystając ze zwiększonej podaży kokainy, zwłaszcza z Kolumbii, wykorzystują porty w Rotterdamie i Hamburgu (Niemcy), a zwłaszcza Antwerpię (Belgia), aby sprowadzić narkotyk do Holandii, skąd jest transportowany na terenie całego kraju. Europa.

W lutym wspólna operacja policji belgijskiej, holenderskiej i niemieckiej doprowadziła do rekordowego zajęcia w Hamburgu i Antwerpii 23 ton kokainy przeznaczonej dla Holandii.

READ  Covid-19: W Europie wydano już 1 milion pozwoleń zdrowotnych, ogłasza Thierry Breton