Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Burza słoneczna uderzyła w Ziemię w nocy z poniedziałku 18 lipca na wtorek 19 lipca

Burza słoneczna uderzyła w Ziemię w nocy z poniedziałku 18 lipca na wtorek 19 lipca

a Burza Słońce dotknęło planety Ziemia W nocy z poniedziałku 18 lipca na wtorek 19 lipca 2022 r. Będzie to ogromna eksplozja, która uciekła z Słońce Przed wyruszeniem w kierunku naszej planety, według naukowców z NASAraporty Medidispatch.

Trudno byłoby przewidzieć orientację magnetyczną tej związanej z Ziemią burzy słonecznej. Warunki na poziomie G2 (prawdopodobnie G3) — według naszych kolegów klasyfikacja odpowiadająca zdarzeniu o „średniej intensywności” — mogą wystąpić, jeśli pole magnetyczne tej burzy będzie skierowane na południe! ’, zostało wyjaśnione w Świergot Fizyk pogody kosmicznej dr. Tamitha Skov.

Rozprzestrzenianie się rozbłysków słonecznych

Zjawisko to jest spowodowane akumulacjąenergia na powierzchni słońca, według Aktualności TF1. Plazma słoneczna (lub CME, koronalny wyrzut masy) zostanie uwolniona z dużą prędkością w przestrzeń kosmiczna zanim dotrze do górnych warstw atmosfery Ziemi i wejdzie w interakcję z jej polem magnetycznym. Narodowe Centrum Badań Naukowych nazwało badanie tych zjawisk „pogodą kosmiczną” w październiku 2021 roku.

Jednak intensywne rozbłyski słoneczne są rzadkie. Może się jednak rozmnożyć w nadchodzących latach, ze względu na nowy cykl, w który weszła gwiazda słoneczna. Oczekuje się, że jedenastoletni cykl osiągnie szczyt w 2025 r. „Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy dobrze osłonięci przed słońcem (…), ale kiedy rozbłyski słoneczne są wystarczająco silne i skierowane na Ziemię, mogą powodować zakłócenia na naszej planecie”wyjaśnia naukowiec z Instytutu Badań Astrofizyki i Nauk Planetarnych (IRAP).

READ  Te 10 produktów spożywczych obniży poziom cukru we krwi (i szybko!)

Kilka konsekwencji

Te burze magnetyczne, trwające od kilku minut do kilku godzin, mogą mieć liczne konsekwencje, takie jak zorza polarna na niższych niż zwykle szerokościach geograficznych. Sieci komunikacyjne mogą również zostać zakłócone, podobnie jak orbita niektórych satelitów. Ostatnia burza słoneczna uderzyła w Ziemię 6 lipca 2022 roku.