Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wezwanie kobiet z zaburzeniami miesiączkowania, aby to ogłosić

Wiele zeznań wskazuje na pojawienie się zaburzeń po szczepieniu przeciwko wirusowi Covid, ale władze zajmujące się zdrowiem nie ustaliły jeszcze związku przyczynowo-skutkowego.

Agencja Leków (ANSM) poinformowała we wtorek, że kobiety z zaburzeniami miesiączkowania, które pojawiły się po szczepieniu przeciwko Covid-19, są proszone o ich ogłoszenie, w kontekście niepewności co do bezpośredniego związku między szczepionkami a tymi problemami.

Zaburzenia miesiączkowania po szczepieniu szczepionką mRNA, w szczególności te firm Pfizer/BioNTech i Moderna, zostały nagłośnione i są ściśle monitorowane na szczeblu krajowym i europejskim od czasu ich odkrycia.

Zgłoszono ponad 10 000 reklam dotyczących zaburzeń cyklu

Według ANSM do 28 kwietnia regionalne ośrodki nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii przeanalizowały 9381 reklam dotyczących zaburzeń cyklu zgłaszanych po szczepionce Pfizer i 1557 reklam dotyczących szczepionki Moderna. Agencja precyzuje, że większość tych oświadczeń została złożona bezpośrednio przez pacjentów. Do tego czasu szczepionka Pfizera została podana 58 milionom kobiet i 12 milionom Moderny.

Agencja Leków wzywa kobiety do zgłaszania nieprawidłowości miesiączkowania, które pojawiają się po szczepieniu Na portalu Ministerstwa Zdrowiapodając „najbardziej szczegółowe informacje w formularzu reklamowym”.

Opublikowałem przewodnik, który pomaga w reklamie online, a także w programach edukacyjnych dla pacjentów i pracowników służby zdrowia. Zauważa, że ​​zebrane pozycje powinny pozwolić „regionalnym ośrodkom nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii na przeprowadzenie oceny zgłoszonych przypadków w najbardziej efektywny sposób”.

READ  ATLANT 3D Nanosystems opracowuje certyfikowaną „nanofabrykę” przestrzeni 0G