Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 1450 potwierdzonych przypadków we Francji

Francja ma 1453 potwierdzone przypadki wirusa małpia ospaW środę władze ds. zdrowia ogłosiły, że ten zauważalny wzrost nie powinien być interpretowany jako „wyjątkowy wzrost”, ponieważ obejmuje „nadrabianie zaległości w danych”.

„Na dzień 19 lipca 2022 r. o godzinie 12:00 we Francji zidentyfikowano 1453 potwierdzone przypadki”, podała agencja, w tym sześć kobiet i dwoje dzieci. zdrowie publiczne Francja na swojej stronie.

dystrybuowane w całej Francji

Spośród wszystkich policzonych przypadków „678 mieszka w Ile-de-France, 111 w Occitanie, 103 w Auvergne-Rhône-Alpes, 65 w Nowej Akwitanii, 55 w Prowansji-Alpach-Lazurowym Wybrzeżu, 41 w Hautes-de- Francja, 25 lat w Grand-Est, 18 cali Normandia15 w Pays-de-la-Loire, 9 w Bourgogne-Franche-Comt, 9 w Centre-Val-de-Loire, 9 w Bretanii i 1 na Martynice”, szczegóły SPF.

Spośród zbadanych przypadków 78% miało wysypkę narządów płciowych i odbytu, 72% wysypkę na innej części ciała, a 76% miało gorączkę. Ponadto istnieje 274 przypadków wirusa HIV i 513 na etapie przygotowania wirusa HIV.

wysokie problemy

W obliczu rosnącej liczby przypadków ospy małp i trudności w śledzeniu łańcuchów infekcji Francja ogłosiła dziesięć dni temu rozszerzenie zakresu szczepień, które są obecnie oferowane profilaktycznie najbardziej wrażliwym grupom, zwłaszcza gejom i biseksualistom, tak jak w przypadku innych. Kraje.

W obliczu narastającej krytyki trudności w uzyskaniu wizyty, rząd i władze zdrowotne w zeszłym tygodniu potwierdziły, że jest wystarczająco dużo szczepionek przeciwko ospie i że dawki stopniowo wzrastały do ​​70 ośrodków.

Komitet nadzwyczajny

Komitet Kryzysowy wKim jest Spotkanie odbędzie się w czwartek, aby określić sposoby powstrzymania epidemii małpiej ospy, która przekroczyła granicę 10 000 przypadków w około 60 krajach, z Europą jako epicentrum.

Komisja Europejska ogłosiła w poniedziałek zakup 54 530 dodatkowych dawek szczepionki z duńskiego laboratorium w północnej Bawarii, alarmując, że przypadki „prawie 50%” w Unii Europejskiej wzrosły w ciągu tygodnia.

Małpia ospa jest dalekim kuzynem ludzkiej ospy, ale jest uważana za znacznie mniej poważną i zwykle ustępuje samoistnie po dwóch lub trzech tygodniach.

READ  Gdzie siedzisz w restauracji, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem Corona? Zachodnia Francja Wieczorna Edycja