Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brakuje bitcoinów, karteli i milionów: eksperyment w 2022 roku dla byłych bankierów na uwięzi?

Bankier mafijny?Shadow banking, były właściciel NFL, niezabezpieczone stablecoiny, kolumbijskie kartele narkotykowe… Brzmi to jak fabuła drugorzędnego filmu, ale taka jest rzeczywistość otaczająca Reginalda Fowlera, rzekomego shadow bankera z Tether. Wróćmy do sprawy Crypto Capital, która wstrząsnęła ekosystemem Bitcoin (BTC) w 2019 roku.

Spojrzenie wstecz na sprawę Crypto Capital

W kwietniu 2019 r. iFinex, spółka dominująca Tether i Bitfinex, została postawiona w stan oskarżenia w Stanach Zjednoczonych za podejrzenie wykorzystania środków od swoich spółek zależnych. W rzeczywistości iFinex mógł użyć plików 850 milionów dolarów na kontach Tether na pokrycie strat Bitfinex.

Źródłem tego przypadku jest Crypto Capital. Firma z siedzibą w Panamie działała jako pośrednik dla Bitfinex, który nie zabezpieczył usług konwencjonalnego banku. W tym momencie historii świata kryptowalut banki nie miały nic wspólnego z firmami kryptograficznymi i systematycznie odmawiały otwarcia dla nich konta. Ten tryb płaci Bitfinex Aby skorzystać z usług Crypto Capital.

Jednak gdy tylko panamska firma otrzymała swój pierwszy transfer z Bitfinex, jej liderzy zniknęli. Więc wymiana musiała stawić czoła Duży niedobór przepływów pieniężnych. Aby go wypełnić, Bitfinex polegał na rezerwach Tethera.

W lutym 2021 r. Bitfinex osiągnął polubowne porozumienie z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Giełda musiała zapłacić a 18,5 miliona dolarów grzywny bez konieczności przyznania się do oszustwa.

Za Crypto Capital znajdowała się kolorowa postać: Reginald Fowler. Fowler rozpoczął karierę jako piłkarz amerykański, zanim został biznesmenem. W 2005 zainwestował we franczyzę Wikingowie z Minnesoty, ale wycofał się z działalności w 2014 roku z powodu braku środków na spłatę zadłużenia słabnącej franczyzy. Potem sportowiec zmienił się w Finansista specjalizujący się w wątpliwych transakcjach.

>> Handluj w Bitcoin A kryptowaluta bez rozbijania banku? Ascendex otwiera przed tobą ramiona <

Proces Reginalda Fowlera odbędzie się w 2022 roku

Reginald Fowler oskarżony o świadczenie usług bankowość cieni Poprzez Crypto Capital. Ta firma ma powiązania z iFinex, a także z kartelami kolumbijskimi. W sierpniu sąd wyznaczył datę orzeczenia dla tych faktów w: Pierwszy kwartał 2022.

READ  Uruchom ponownie Europę: Bruksela gotowa do pożyczki

zatrudnienie Październik 2019, Prezes Crypto Capital, Evan Lee, w Polsce. Doprowadziło to do Ukradł ponad 350 milionów dolarów Fundusze w jednym z oddziałów Crypto Capital. Te pieniądze można było powstrzymać Pranie brudnych pieniędzy dla karteli kolumbijskich. Globalne rozwiązania handlowe, spółka zależna Fowlera, jest głównym klientem Crypto Capital i aktywnie uczestniczy w jej działalności.

gdzie Grudzień 2019Dlatego Fowler jest oskarżony o oszustwa bankowe, nielegalny transfer środków oraz pomocnictwo i podżeganie bankowość cieni. Powiązane wydatki bankowość cieni Twierdzi, że Crypto Capital świadczyło usługi bankowe na rzecz Bitfinex, Binance i innych nieuregulowanych giełd.

Dwa lata później, pomimo pewnych zwrotów akcji, postępowanie nadal trwa. W grudniu 2020 r. prawnicy Fowlera wycofali się ze sprawy, ponieważ ich klient nie zapłacił im.

W lutym 2021 r. wymiar sprawiedliwości zaproponował Fowlerowi przyznanie się do winy bez przechodzenia przez więzienną lożę. Jedyny minus: Fowler musiał zapłacić grzywnę w wysokości 371 milionów dolarów, aby uciec z więzienia. Oczywiste jest, że osoba, która nie zapłaciła swojemu prawnikowi takiej kwoty, nie jest w stanie. Więc były sportowiec odmówił zgody. Tak więc ostateczny werdykt w tej sprawie zostanie wydany na początku 2022 roku.

Oprócz tych prawnych zwrotów akcji, bitcoin i kryptowaluty pozostaną na miejscu i zmienią krajobraz gospodarki. Ze swojej strony nie spóźnij się i Przejdź do rejestracji na Ascendex A jeśli to czytasz, możesz być jednym z 400 nowych użytkowników, którzy skorzystają z dodatkowych 5 USD plus 10% zniżki na opłaty transakcyjne (link partnerski, z zastrzeżeniem transakcji o wartości co najmniej 100 USD, zobacz warunki na stronie).