Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bourgogne Franche-Comté Auvergne Rodan-Alpy | Podstawy. Czego nie można przegapić

Cote d’Or

Dwa nowe ekskluzywne hotele

Od 2010 roku 56-letni Bruno Epailly jest właścicielem opactwa Maizières i obecnie uzupełnia swoje możliwości zakwaterowania, otwierając trzeci obiekt, 3-gwiazdkowy Hôtel des Tonneliers. Jego drugi hotel, tuż obok, des Remparts, ma czwartą gwiazdkę.

jura

Michel Ulrich, delegat generalny Medefa

Medef Territoires Francs-comtois ogłosił przybycie Michela Ulricha jako delegata generalnego. Znają ją prawnicy z funkcji dyrektora Sogestar (spółki zarządzającej uzdrowiskiem Rosses), którą prowadziła do niedawna.

Saint-Claude: MBF nie zlikwidowany ani zwrócony, musi być cierpliwy

Z drugiej strony kraj i region nie mają już zaufania do jedynego nabywcy odlewni. Z drugiej strony tym ostatnim udało się zebrać wymagane środki prywatne. W środku sąd nie może zdecydować. I przełożył swoją decyzję na 15 czerwca. Niezrozumiałe opóźnienia dla pracowników.

Saone-et-Loire

Montceau-les-Mines: Wkrótce farma poświęcona kryptowalutom

Projekt bieguna gospodarczego związanego z kryptowalutą rozwija się, w tym farma górnicza w dawnym zakładzie Eolane Montceau. Promotorzy ogłaszają, że pierwsze serwery powinny zostać uruchomione wczesną jesienią.

Macon: położenie pierwszego kamienia dla EcoCityz Gambetta

Do pierwszej połowy 2022 roku to centrum biznesowe zostanie otwarte w Haussmanian Building przy ulicy Gambetta w Macon i będzie gościło Mâconnais Beaujolais, UbniTransport i inne firmy, które chcą się tam założyć. Szacunkowy koszt projektu to 5,4 mln euro.

Powierzchnia

W branży hotelarskiej i restauracyjnej trwają intensywne rekrutacje przed latem

W związku z pełnym wznowieniem działalności 9 czerwca, profesjonaliści z branży restauracyjnej i hotelarskiej potrzebują siły roboczej. 8000 wolnych miejsc pracy na obszarze Aura. Aby sprostać tym pilnym potrzebom, związki zawodowe (UMIH i GNI HCR) połączyły siły z Pôle Emploi, aby szkolić przyszłych pracowników w modułach od 2 do 5 dni. Wiele karier związanych z randkami jest planowanych na różnych wydziałach.

Ain

Ambérieu: Wkrótce przyjedziesz do króla burgerów?

Z naszych informacji wynika, że ​​w Ambérieux-en-Bugey mogłaby się znaleźć restauracja amerykańskiej marki fast food. Gmina jest świadoma projektu. Urząd Miasta potwierdza, że ​​„złożono już wniosek o pozwolenie na budowę, a sprawa jest badana”.

Weeeze integruje Sepalumic

Siedząc na szczycie asortymentu wykonanych na zamówienie drzwi przesuwnych, Weeeze (Leyment) dołączył do grupy klasycznej stolarki aluminiowej, Valfidus, firmy macierzystej Sepalumic. Firma jest już obecna we Francji, Szwajcarii, Polsce i Izraelu, dzięki czemu będzie mogła rozwijać się komercyjnie.

Gorąca Loara

Monistrol-sur-Loire: około pięćdziesięciu miejsc pracy do obsadzenia

W dniu 2 czerwca w Capitelle w Monistrol-sur-Loire (2, rue François-Mitterand) zorganizowano nabór w firmie Pôle emploi na stanowiska w branży tworzyw sztucznych. Rejestracja: entreprise.auv0044 @ pole-emploi.net.

Ponad 250 milionów euro za RN88

Region Auvergne Rhone-Alpes zdecydował się na znaczne inwestycje na drodze krajowej 88, między Yssingeaux i Le Puy-en-Velay. Pierwsza faza będąca w trakcie realizacji wymagała koperty w wysokości 38 mln euro. Na drugi, który dopiero się zaczyna, potrzeba było 226 mln euro, z czego 90% sfinansował region. Cele: Rozwinięcie drogi krajowej do Yssingeaux w pasy 2×2 o długości 4 km i utworzenie nowej obwodnicy o długości 10 km z pasami 2×2 wokół wiosek Pertuis i Saint-Hostien.

Rune

Zebrał aż 82 miliony euro dla Agicap

La Startup Do 9mi Region Lyonu, który opracowuje narzędzia do zarządzania gotówką online, właśnie zakończył jedną z największych rund finansowania w 2021 r., Z Greenoaks Capital i jego historycznymi inwestorami BlackFin Capital Partners i Partech. Wkład finansowy, który pomoże jej kontynuować ekspansję europejską.

Mérieux Equity Partners nabywa udziały w Swixx BioPharma

Mérieux Equity Partners Fund z siedzibą w Lyonie, oddział rodzinnego biura Mérieux Développement, ogłosił, że nabył mniejszościowy pakiet udziałów w Swixx (600 pracowników, 260 mln euro sprzedaży), która jest największą platformą marketingową poświęconą farmaceutykom i firmy biotechnologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Danone: 86 miejsc pracy zagrożonych w regionie Lyonu

Gigant rolno-spożywczy, który zapowiedział ogromną globalną reorganizację, w tym likwidację 458 miejsc pracy we Francji, zmniejszy zatrudnienie w swojej lokalizacji Blédina w Villefranche (7 cięć), w siedzibie Blédina (63) oraz w Danone Nutricia Africa & Overseas (16) Sekcja w Limonest.

350 000 euro dla technologii MGA

Spółka Civrieux-d’Azergues, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji automatycznych linii i maszyn, jest odbiorcą funduszu wsparcia dla sektora farmaceutycznego i medycznego. Właśnie otrzymała pomoc rządową o wartości 350 000 euro w ramach planu naprawy.

Socotec zatrudnia około 150 osób

Wiodąca firma zarządzająca ryzykiem w infrastrukturze i budownictwie oferuje 150 stanowisk o różnych kwalifikacjach w Owernii-Rodan-Alpy na rozpoczęcie roku akademickiego 2021.

50 wolnych miejsc pracy w sektorze ostrzegania w Lyonie

Firma Alarm Sector, specjalizująca się w systemach alarmowych, przybywa do Lyonu i zatrudnia technicznych przedstawicieli handlowych.