Bollinger buduje elektryczny samochód off-roadowy z zasięgiem 320 km

Startup Bollinger Motors przedstawił zaktualizowane plany związane ze swoim elektrycznym samochodem nazwanym B1. Pojazd ten ma służyć wyjątkowo wymagającym klientom, którzy podczas jazdy nie ograniczają się wyłącznie do dróg asfaltowych.

Podczas zeszłorocznej prezentacji swojej półciężarówki, firma zapowiedziała, że będzie ona miała zasięg od 190 do 320 km na jednym ładowaniu. Do tego miałyby posłużyć akumulatory o pojemności 60 kWh oraz 100 kWh. Teraz Bollinger zapowiedział, że samochód będzie wyposażony w jeszcze większy akumulator o pojemności 120 kWh. Ma to pozwolić na przejechanie minimum 320 km na jednym ładowaniu.

Sam pojazd znacznie różni się od tych samochodów elektrycznych, które dotychczas znaliśmy. B1 ma być prawdziwie terenowy i ma pozwolić na przewożenie sporych ładunków. Sama półciężarówka, której karoseria wykonana jest z aluminium, będzie mieć masę około 2300 kg. Kolejne 2300 kg będzie można do niej załadować. Zdolności do jazdy poza ubitymi ścieżkami ma zapewnić regulowane zawieszenie, dzięki któremu prześwit będzie wynosić od 25 do 50 cm. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w samochodzie mają być drzwi z przodu oraz otwór w konsoli centralnej. Pozwoli to na przewożenie długich przedmiotów przechodzących przez całą długość pojazdu.

Przednie drzwi i otwór w konsoli centralnej, pozwalające na przewożenie długich przedmiotów.

Samochód ma mieć napęd na cztery koła. Posłużą do tego dwa silniki – jeden z przodu i jeden z tyłu. Pomimo swojego niezbyt sportowego wyglądu, osiągi B1 mają być całkiem niezłe. Pojazd ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 4,5 sekundy, a maksymalna prędkość przez niego osiągana ma sięgać 200 km/h.

Jak przyznaje Robert Bollinger, założyciel firmy Bollinger Motors, B1 nie ma być przykładem nowoczesności. W B1 nie znajdziemy gadżetów czy ekranów dotykowych. Firma stawia na prostotę, dzięki czemu pojazd ma się świetnie sprawdzać w transporcie dużych, ciężkich przedmiotów oraz w jeździe w terenie.

Firma udostępniła film przedstawiający proces projektowania i budowy prototypu samochodu B1. Można go zobaczyć poniżej.Źródło: Electrek