Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bliźniacy Condom-Grünberg mają ponad 50 lat

podstawowy
Condom i Grünberg są partnerami od ponad pięćdziesięciu lat i oferują wymianę sportową, rodzinną i kulturalną…

Bliźniak Condom-Grünberg powstał prawie pięćdziesiąt lat temu. Pierwsza umowa została podpisana w Grunbergu w marcu 1972 roku pomiędzy burmistrzem Grunberga a prezerwatywą. Drugi kontrakt został podpisany w Condom w czerwcu 1973 roku pomiędzy tymi samymi burmistrzami.

W rezultacie rocznica obchodzona jest co 5 lat, najpierw w Grünberg, następnie w Condom i tak od początku partnerstwa. W przyszłym roku, w 2022 (jeśli pandemia nie wymusi odwołania), będzie w Grunbergu w maju, a w 2023 w prezerwatywach, zwykle we wrześniu. Prawie trzydzieści lat temu Grünberg był miastem partnerskim z miastem Mrągowo w Polsce.

Prezerwatywy we współpracy z tym miastem. Głównym celem było i nadal jest nawiązanie przyjaźni między dwoma miastami, co robią od 1972 roku. To partnerstwo się nie postarzało i nadal jest aktywne. Przybiera to formę wielu działań, przede wszystkim wymiany: przez te lata wymiana sportowa (3 lata temu z klubem piłki ręcznej i klubem spacerowym), kulturalna (Tydzień Kultury 2016 w Grünberg, w planach Condom 2020 , ale Anulowane z powodu Covid-19) i rodziny (rodziny spotykają się co 5 lat, a nawet na uroczystości rodzinne).

Ale każdego lata odbywają się też wymiany młodzieży: rok w Grunbergu, rok w prezerwatywach iw tych wymianach uczestniczy Mrągowo (a więc także rok w Mrągowie). Ta wymiana trwa w zasadzie od 10 do 15 dni, z programem dziennym.

To wreszcie udział w życiu lokalnym: Festiwalu Sportu i Kultury, Festiwalu Telethon, Festiwalu Bandas i innych imprezach.

Partnerstwo to trwa od wielu lat dzięki zamieszkiwaniu w rodzinach, ponieważ w ten sposób nawiązano bliskie więzi. W tej ciągłości i trwałości uczestniczyli wszyscy burmistrzowie gmin, niezależnie od ich przynależności politycznej, oraz szefowie stowarzyszenia.

READ  Oto pełny harmonogram meczów Euro 2021 i kanały, które będą je transmitować