Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Białoruś twierdzi, że obozy migrantów na polskiej granicy zostały ewakuowane

Białoruska agencja informacyjna Felda ogłosiła, obsługuje zdjęcia, czwartek, 18 listopada, emigranci opuścili dwa główne obozy, które zajmowali pod Bruskimi na Białorusi na granicy z Polską, a wielu z nich zostało wywiezionych do pobliskich hangarów.

Rzecznik polskiej straży granicznej potwierdził ewakuację. Oni ” Teraz nieobsadzone, imigranci mogli zostać zabrani do centrum logistyczno-transportowego daleko od posterunku granicznego Brooky., również ogłoszony. „Nie ma innych takich obozów (…), Ale grupy próbujące przekroczyć granicę pojawiły się gdzie indziej. Zobaczmy, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku godzin (…). Wokół wciąż są ludzie, ale jest wyraźnie pusta ”., On kontynuował.

W tym samym czasie około 430 Irakijczyków zgłosiło się na ochotnika do powrotu do Iraku, powiedział Majid al-Gilani, ambasador Iraku w Rosji, powołując się na Associated Press. Lot Iraqi Airways wystartował z Mińska do Bagdadu po południu, gdzie rząd ogłosił. „Powrót” Jego obywatele „Wolontariusze”.

  • „Fake news” o repatriacji

Irakijczycy wsiadają do samolotu do Bagdadu w Mińsku w czwartek, 18 listopada 2021 r.

„Około 7000” Białoruski prezydent powiedział w czwartek, że obecnie na Białorusi przebywa ok. 2 tys. imigrantów, w tym ok. 2 tys. na granicy z Polską. Jej rzeczniczka Natalia Eismond powiedziała, że ​​Mińsk podejmie kroki w celu repatriacji 5 tys. migrantów, a kanclerz Niemiec Angela Merkel obiecała prowadzić rozmowy z Unią Europejską. „Korytarz Humanitarny” Pozostałe 2000 miało być deportowanych do Niemiec. Ale ta informacja została zdementowana przez kanclerza Niemiec. Wizyta ministra spraw wewnętrznych Niemiec Horsta Seehofera w Warszawie „Skontaktowałem się natychmiast” Prezydent po wysłuchaniu białoruskich raportów „Wtedy to po prostu do nas dotarło Fałszywe wiadomościja.

Czytaj więcej Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej: „Staliśmy się żołnierzami”

Ze swojej strony polskie siły bezpieczeństwa ogłosiły aresztowanie 100 migrantów próbujących przekroczyć granicę Białorusi od środy wieczorem 17 listopada do czwartku 18 listopada, a Warszawa oskarżyła Mińsk o spisek w celu infiltracji Unii Europejskiej.

READ  Unia Europejska (UE) chce umożliwić Mińskowi przeprowadzenie planowanego „przemytu” migrantów

Polskie Ministerstwo Obrony obwiniało Białorusinów „Zmuszony do rzucania kamieniami w polskich żołnierzy, aby odwrócić uwagę od imigrantów”. „Próba przekroczenia granicy miała miejsce kilkaset metrów dalej”, Niedaleko wsi Dubicze Cerkiewne, podało ministerstwo.

Nagranie wydane przez MON pokazuje polskich żołnierzy okrążających dużą grupę migrantów leżących nocą na ziemi w lesie w pobliżu ogrodzenia z drutu kolczastego. „Atak wczoraj [mercredi] Prowadzone przez siły specjalne [de la Biélorussie] jaPo raz kolejny oskarżyła ministra. Incydentu nie udało się zweryfikować niezależnie, ponieważ dziennikarzom po stronie polskiej zabroniono wstępu na teren przygraniczny.

W innym incydencie na nagraniu wideo wydanym przez białoruską straż graniczną pokazano litewskiego psa straży granicznego gryzienia mężczyzny leżącego na ziemi w śpiworze. Litewska straż graniczna przyznała się do incydentu, mówiąc, że próbowali wypchnąć grupę imigrantów na Białoruś i że straż graniczna nie widziała imigranta.

Kraje G7 wezwały w czwartek do zakończenia Białorusi „W tym samym czasie” Winił Mińsk za kryzys migracyjny na granicy UE „Rozpraszać” Naruszenia prawa międzynarodowego i praw człowieka. Zachód oskarża Mińsk o zorganizowanie wizyty latem 2020 roku w odpowiedzi na zachodnie sankcje wobec Białorusi po stłumieniu historycznego ruchu antyrządowego.

W oświadczeniu ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii (która jest rotacyjnym liderem G7) potępili Francję, Stany Zjednoczone, Kanadę, Niemcy, Włochy, Japonię i Unię Europejską. „Synchronizacja białoruskiego reżimu nielegalnej imigracji poza jego granice”. „Wzywamy reżim do natychmiastowego zawieszenia kampanii agresji i wyzysku, aby uniknąć dalszych ofiar i cierpień”., Powiedział.

G7 wezwała Mińsk do zapewnienia systemów międzynarodowych „Natychmiastowy i nieograniczony dostęp do pomocy humanitarnej” I jego ujawnił „Jedność” Polska, Litwa i Łotwa, ofiary „Prowokacyjne wykorzystanie nielegalnej imigracji”.

  • Nowy wywiad Łukaszenki-Merkel

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali telefonicznie po raz drugi w ciągu trzech dni, aby omówić sprawę, która przy wsparciu Moskwy wywołałaby poważne napięcia między Unią Europejską a Białorusią. .

Czytaj więcej: Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Pod naciskiem Europy Łukaszenka przekonał

Odizolowany od areny międzynarodowej Mińsk przekonywał w środę apel między MJa Merkel i Łukaszenka osiągnęli porozumienie w sprawie rozpoczęcia rozmów białorusko-unijnych. Ale zapowiedź została natychmiast zaakceptowana przez Berlin, który wspomniał jedynie o współpracy Mińska z Unią Europejską w zakresie udzielania pomocy humanitarnej migrantom pozostawionym na granicy. Tylko Komisja Europejska wyzwala „Techniki dyskusji” Z Mińskiem do deportacji do ojczystego kraju emigracji, dawnej Białorusi „Zapewnić dostęp do pomocy humanitarnej i zapewnić schronienie imigrantom w kraju”.

Czytaj więcej Polska-Białoruś: Odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące napięć na granicy, gdzie utknęły tysiące migrantów

Le Monde z AP, AFP i Reuters