Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według Mińska „około 7 tysięcy” imigrantów jest na granicy z Polską

„Około 7000” imigrantów Są obecnie
Na Białorusi, w tym ponad 2000 na granicy
Polska, Centrum kryzysu imigracyjnego, powiedział w czwartek prezydent Białorusi.

Mińska rzeczniczka prezydenta Białorusi Natalia Eismond zapowiedziała, że ​​będzie pracować nad powrotem do kraju. 5000 imigrantów, „Jeśli chcą”.

„Korytarz humanitarny” dla Niemiec

Obiecał też, że kanclerz Niemiec Angela Merkel będzie negocjować z Unią Europejską w sprawie deportacji pozostałych 2 tys. do Niemiec na „drodze humanitarnej”, czego Berlin nie od razu skomentował.

„UE stworzy korytarz humanitarny dla 2000 uchodźców z obozu. [à la frontière] Jeśli to możliwe, podejmą działania mające na celu deportację pozostałych 5 tysięcy, jeśli zechcą, powiedział. Zgodnie z umową Angela Merkel będzie negocjować z Unią Europejską konkretnie kwestię korytarza humanitarnego dla Niemiec. „

Deklaracje pokoju

Komentarze pojawiły się dzień po drugim, tygodniowym wywiadzie między prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką a kanclerz Niemiec. Według Natalii Eïsmont około 2000 migrantów przebywa obecnie w prowizorycznych obozach na granicy z Polską, a od 200 do 500 jest rozproszonych w innych miejscach wzdłuż granicy.

UE oskarża Mińsk o przyciąganie tych ludzi, Głównie z krajów Bliskiego Wschodu, z Białorusi, przed wywiezieniem ich na granicę z Polską, by sprowokować kryzys imigracyjny i pomścić zachodnie sankcje. Jednak rządy Aleksandra Łukaszenki zwiększyły w ostatnich dniach liczbę oświadczeń o zadowoleniu, a pierwszy lot powrotny imigrantów z Iraku spodziewany jest w czwartek.

READ  Białoruska lekkoatletka Kristina Simanuskaya przyjeżdża do Polski