Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Belgia, Polska, Islandia… te rzadkie kraje europejskie, które łagodzą restrykcje wobec rządu

W Europie, gdzie kampania szczepień nabiera tempa, niektóre kraje stopniowo ograniczają środki kontroli skierowane przeciwko rządowi.

Unia Europejska, która we wtorek przekroczyła wskaźnik 500 000 zgonów z powodu COV-19, w ostatnich dniach powoli się rozwija. Chociaż kampania szczepień na kontynencie nabiera tempa, niektóre kraje są gotowe do zwolnienia presji. Jeszcze ostrożniejsza powinna być tendencja do wzmacniania kontroli granicznych w obliczu zagrożenia nowymi zmianami.

Jednak niektóre kraje są chętne do stopniowego łagodzenia środków kontroli. Fryzjerzy ponownie otworzyli swoje podwoje w Belgii w sobotę, podobnie jak niektóre obiekty kulturalne i sportowe w Polsce i Austrii. W Wielkiej Brytanii tempo kampanii szczepień pozwala teraz rządowi rozważyć stopniowe ograniczanie.

Ostrożność powinien zachować profesor Antoine Flaholt, epidemiolog ze Światowej Organizacji Zdrowia Uniwersytetu Genewskiego. W odniesieniu do agencji France-Press (AFP), odnoszącej się do najszybszej restrukturyzacji lata 2020 r. W Europie, ekspert zaleca „(…) przewidywanie ryzyka odwrócenia (infekcji) poprzez uczenie się na błędach z przeszłości”.

Otwarcie salonów fryzjerskich w Belgii

Po trzech miesiącach zamknięcia w Belgii możesz wrócić do fryzjera od soboty. Jednak według belgijskiej gazety profesjonalistom nakładane są surowe warunki. Ostatnia godzina: Oprócz noszenia obowiązkowej maski, między dwoma zabiegami muszą odczekać 10 minut, aby zdezynfekować sprzęt, a klienci muszą czekać na zewnątrz salonu.

Fryzjerzy są jedyną branżą telekomunikacyjną akredytowaną na ponowne otwarcie swoich drzwi w Belgii, podczas gdy inni będą musieli poczekać do 1 marca.

Burza nawiedziła ośrodki narciarskie i tereny nadmorskie w Polsce

Polacy przybywali do ośrodków narciarskich i obszarów przybrzeżnych w walentynkowy weekend, korzystając ze złagodzenia ograniczeń zdrowotnych, ale lokalni urzędnicy twierdzą, że ignorują noszenie masek i dystans.

Po ponownym otwarciu muzeów, bibliotek, galerii sztuki i innych centrów handlowych w poniedziałek Polska zdecydowała się ponownie otworzyć swoje teatry, hotele i baseny o połowę mniejsze. Zmniejszenie ograniczeń w stosunku do zbóż używanych w innych częściach Europy.

READ  Poseł, który ugasił gaśnicą menorę w parlamencie

Prawicowy polski rząd złagodził ograniczenia pod presją turystyki, zapowiadając, że za dwa tygodnie ponownie rozważy sytuację. Z drugiej strony hale sportowe były zamknięte, podobnie jak restauracje, którym wolno było sprzedawać.

W Austrii ponownie otwierają się sklepy i muzea

W obliczu gniewu części ludności Austria zezwoliła muzeom i przedsiębiorstwom na ponowne otwarcie swoich drzwi, pomimo stosunkowo dużej liczby zanieczyszczeń Govt-19. Szkoły mogą ponownie przyjmować uczniów dwa dni w tygodniu.

We wtorek austriacki rząd postanowił kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa z górzystego regionu Tyrolu, gdzie wykryto kilkaset odmian zakażeń południowoafrykańskich. Obszar jest odizolowany, aby zagraniczni łyżwiarze mogli przyjeżdżać na jego stoki, które są nadal otwarte Więzienie Ale powinien być zarezerwowany dla miejscowej ludności.

W Wiedniu w sobotę około 2000 osób ponownie zakazało protestów przeciwko środkom kontroli wirusa.

Niemal powrót do normalnego życia na Islandii

Islandia, prawie zerowa liczba przypadków, wróciła do prawie normalnego życia. W tym tygodniu kraj zniósł nowy zestaw ograniczeń i teraz koncentruje się na swoich działaniach w zakresie kontroli granicznej. Bary, baseny i stadiony zdołały ponownie otworzyć swoje podwoje, czyniąc ten kraj jednym z niewielu krajów sklasyfikowanych jako „zielone”. Karta Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (ECTC).

Wielka Brytania, najbardziej nieszczęśliwy kraj w Europie, w którym żyje ponad 4 miliony ludzi i ponad 115 000 zabitych, od tygodni znajduje sposób na zacieśnienie kontroli. Kraj ten rzeczywiście wygrał ambitny wyścig, w którym do połowy lutego zostanie zaszczepionych 15 milionów osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

Tak więc rząd Borisa Johnsona ma nadzieję rozpocząć bardzo stopniowy wzrost liczby osadzonych w więzieniach od początku stycznia do początku stycznia, z priorytetem ponownego otwarcia szkół i tak zwanych sklepów, karczm i restauracji, które nie są niezbędne.

W Niemczech środki kontroli trendów nie są łatwe. Jednak niemiecki kanał telewizyjny podał, że niektóre stadiony zostały ponownie otwarte pod namiotami na zewnątrz, pomimo bardzo niskich temperatur. Pierwszy. W Berlinie, Mannheim czy Rostocku niektóre stadiony ustawiły namioty ze sprzętem na parkingach swoich klubów. Jak podaje kanał, niektórzy są już zmuszani do zamknięcia drzwi przez lokalne władze.

READ  Zamarł handel między Polską a Białorusią

Jednak dla tych, którzy są upoważnieni do przebywania na otwartej przestrzeni, należy zarezerwować jednorazowy przedział czasowy na maksymalnie 45 minut treningu dziennie, a noszenie maski chirurgicznej jest obowiązkowe. Jednak Niemcy przedłużyły większość ograniczeń do 7 marca. Czechy i Austria postanowiły w czwartek zamknąć granicę z Tyrolem. Karta ogłosiła w piątek, że nie wyklucza przywrócenia kontroli granicznych z Francją i Luksemburgiem.

Jean Polska PFMTV Reporter