Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska kontroluje siłę decyzyjną sieci społecznościowych w zakresie treści

Polski rząd ogłosił w piątek, że przygotowuje nowe przepisy ograniczające uprawnienia sieci społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, do usuwania treści i zamykania kont. Zgodnie z planem strony mogą podejmować takie starania tylko wtedy, gdy publikacje będą naruszać polskie prawo.

SMS jeden ”RadaSkłada się z pięciu członków w celu zbadania skarg dotyczących zamknięcia kont lub usunięcia treści z użytkowników mediów społecznościowych. „Ustawa dostarczy narzędzi gwarantujących podstawowe wolności obywateli polskich w InternecieMinister sprawiedliwości Gibbneu Geopro powiedział dziennikarzom.

Będą one wymagane w nowej strukturze legislacyjnej ”.Globalni gracze„One”Szanuj polskie prawo„Obecnie tylko sieci społecznościowe określają, które treści są cenzurowane” – powiedział. Posłowie do Izby, którzy nie mogą być politykami, będą wybierani przez parlament na sześć lat. „Rada będzie bronić konstytucyjnego prawa do wolności słowa we wszystkich serwisach społecznościowych działających w Polsce– powiedział minister. Sebastian Galetta, wysoki urzędnik w Ministerstwie Sprawiedliwości odpowiedzialny za sprawę, powiedział, że środki mogą wejść w życie w styczniu 2022 r.

Polski premier Matos Moravsky „szczególnie po zamknięciu kont ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa, zwłaszcza za pośrednictwem Facebooka i Twittera”.Politycznie poprawnyObiecał, że Polska będzie walczyć o europejskie przepisy chroniące wolność wypowiedzi w witrynach cyfrowych i tych sieciach.

Zobacz także – Atak na Kapitol: Dzień, w którym Copham przestał istnieć

READ  Dziesiątki tysięcy zwolenników UE wyszły na ulice