Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BeGC Ingénierie, samorodek, który inwestuje w zrównoważony model biznesowy i szkolenie swoich pracowników

BeGC, eksperci w dziedzinie inżynierii mechanicznej od pięćdziesięciu lat, ukrywają się między dwoma działami i dwoma obszarami. Firma pokryta jest zielenią małego miasteczka Goussainville, pomiędzy Dreux, Eurélienne i Houdan, Yvelinoise. Nic nie zakłóca jego spokoju i wyrafinowania w świecie projektowania i realizacji projektów przemysłowych specjalnie zaprojektowanych dla dużych grup.

Prawie unikalny model ekonomiczny

Jej lider, wąsaty mężczyzna ze smyczą i silnymi powiązaniami międzyludzkimi, kontynuuje pracę ojca, pozostając jednocześnie w czołówce innowacji, badań i rozwoju w świecie mechaniki. Vincent Chosino ma trudności ze znalezieniem wykwalifikowanej siły roboczej i przeszkoleniem na miejscu, aby zabezpieczyć ją na terenie swojej firmy.

„W czasie pandemii zawsze trzymaliśmy bon na aktywność, zwłaszcza, że ​​nasi klienci są bardzo lojalni, niektórzy z nich pracują z nami od dziesięcioleci. Sytuacja gospodarcza jest raczej pozytywna, mimo że wymagania dużych grup w zakresie inżynierii są wciąż bardzo silny.”

Firmy te szukają architektów i architektów krajobrazu w pobliżu Drew i Janville

Vincent Chosino chętnie przyznaje, że kryzys Covid-19 był czynnikiem przyspieszającym jego działalność: „Po pierwsze dlatego, że stosujemy oryginalny model biznesowy, prawie unikalny we Francji. Nasi konkurenci umieszczają pracowników w biurach swoich klientów. BeGC to prawdziwe biuro projektowe i wykonujemy prace projektowe.Z domu.Część badawczo-rozwojowa jest tutaj w naszych rękach.Potem ten model przez dwadzieścia lat pozwolił nam inwestować i polegać na nowych technologiach teleinformatycznych.My posiadamy światłowody od 2006 roku.”

W ten sposób BeGC Engineering było w stanie pracować zdalnie, w tym offshore, efektywnie ze swoimi klientami, nie tracąc nikogo dzięki swojej innowacyjnej przewadze.

Nadal zatrudniam

W ciągu dwóch lat BeGC zatrudniło około piętnastu stałych kontrahentów, inwestując w serwery, wydajne komputery i zaawansowane licencje operacyjne.

„Modelowanie 3D stało się ważnym narzędziem naszej pracy. Mamy siedzibę w Polsce. Również tutaj wybór jest strategiczny, aby pracować z grupami z Europy Północnej i Wschodniej” – dodaje Vincent Chosino, który inwestuje również w szkolenie swojej załogi i modernizację ich umiejętności. Zatrudnia czterech stażystów i poszukuje nowych stałych umów w Goussainville.

READ  Obsługiwane tytuły: Quebecor, JPMorgan Chase, Cogeco, EasyJet, Tesco, Toshiba

W 2020 r. skonsolidowana sprzedaż BeGC Ingénierie wyniosła 5 mln euro, a grupa zatrudnia ponad 70 osób.

Ahmed Taghza

Piękna trzeźwa historia

Ustanowienie. BeGC powstało w 1968 roku dzięki Gilbertowi Chouzenoux, a w 1982 roku stało się biurem projektowania mechanicznego w Goussainville. Trzy lata później firma została zaakceptowana przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych, a w 2001 roku otrzymała certyfikat ISO 9001.
ciągłość. W 2011 roku rodzinny biznes przejął jego syn Vincent Chosino, a w 2014 roku zatrudnienie zwiększyło się o 50%. Rok temu BeGC otworzyło swoją spółkę zależną BeGC Polska w Krakowie, a w 2015 roku firma została certyfikowana w systemie zarządzania ISO 9001.
przysługa.? BeGC France otrzymała akredytację CII (Crédit Impôt Innovation) w 2017 roku, a w 2018 roku firma rozpoczęła produkcję szaf i paneli elektrycznych. Rozbudowuje swoje biura we Francji o dodatkową powierzchnię 300 mkw. Opracowuje prototypy części maszyn w druku 3D oraz inwestuje w architekturę IT i integralność danych.