Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Andrea Vendram (AG2R Citröen) wygrywa 12.etap Giro

Andrea Vendram (AG2R Citröen) wystartował w czwartek w 12. etapie Giro w Bagno di Romagna. Crest Hamilton (DSM) i Gianluca Brambella (Trek-Segafredo) zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce. To pierwsze zwycięstwo Włochów podczas Grand Tour i światowej trasy.

Po etapie na białych drogach w Toskanii w środę, rycerze wrócili na platformę górską na 212 kilometrów między Sieną i Bagno de Romagna. Peleton przemierzył region Toskanii, obejmujący kolejno cztery wybrzeża.

Geoffroy Bouchard wzmacnia swoją koszulę Azzura

Kilka kilometrów od startu separacja ostatecznie wystartowała, z około piętnastoma pasażerami, w tym Geoffroyem Bouchardem (29, AG2R Citroën). Francuzi wyszli na pierwszy plan w obronie najlepszych koszul wspinaczkowych Azzurra. Operacja zakończyła się sukcesem, ponieważ zdobył 45 punktów, mijając trzy z czterech wybrzeży objętych prowadzeniem. Umocnił swoją przewagę 96 punktami, wyprzedzając Igana Bernala (Ineos Grenadier), który obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji górskiej z 48 punktami.

Na ostatnim podjeździe – Passo del Carnaio, 10,9 kilometra ze średnią 5% – wyróżniało się czterech pasażerów: Andrea Vendrame (AG2R Citröen), Chris Hamilton (DSM), George Bennett (Jumbo-Visma) i Gianluca Brambilla (Trek – Segafredo). Ale najszybszy był Andrea Vendram, który postanowił wygrać z Chrisem Hamiltonem.