Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Adresy w akcji: TransAlta, UBS, BRP, Toyota, Zoom, Sumo

Oto wybór reklam, które mają (lub będą) zmieniać ceny tych firm:

(Wracaj i czytaj nas od czasu do czasu
więc nie przegap aktualizacji)

Trans Alta (RNW, 21,25 USD) Zrobił kolejny krok na drodze do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, kończąc drugą planowaną konwersję z obiektu wytwarzającego energię cieplną w Albercie niedaleko Wabamun. Keephills Unit 2 działa teraz na gazie ziemnym zamiast na węglu, co stanowi transformacyjną część planu firmy z Calgary, aby do końca roku produkować 100% czystej energii w Albercie. TransAlta zasygnalizowała, że ​​chce zmniejszyć roczną emisję gazów cieplarnianych o 60%, czyli 19,7 mln ton do 2030 r., w stosunku do poziomu z 2015 r. i osiągnąć neutralność emisyjną do 2050 r. Jej dyrektor generalny, John Kosenoris, powiedział, że najnowsza konwersja utrzyma bieżącą produkcję Zmniejsza emisję dwutlenku węgla o ponad połowę, do około 0,51 tony na megawatogodzinę. Konwersja Keephills kosztowała 31,5 mln USD, a dodatkowe 64,7 mln USD wydano na modernizację systemu oraz na projekty związane z infrastrukturą gazową i konserwacją. Był to drugi projekt konwersji po konwersji jednostki 6 w Sundance w lutym. Unit 3 Keephills zostaną przekształcone jeszcze w tym roku.

Bank szwajcarski UPS (UBSG, CHF 13.32) w poniedziałek zgodził się zapłacić 8 milionów dolarów w celu rozstrzygnięcia pozwów przeciwko amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych (SEC) związanych ze sprzedażą produktu finansowego opartego na zmienności. Zgodnie ze skargą SEC, emitent tego produktu, nazwanego VXX UBS, ostrzegł, że nie będzie on długo przechowywany, a dokumenty ofertowe wyraźnie wskazywały, że jego wartość z czasem maleje. Tak więc szwajcarski bank nałożył ograniczenia na sprzedaż tego produktu klientom swojej działalności maklerskiej, ale nie na korzystanie z tego produktu przez niektórych doradców finansowych, jak czytał jeden z nich w komunikacie prasowym. Skarga policjanta giełdowego wskazuje również na fakt, że w okresie od stycznia 2016 r. do stycznia 2018 r. kilku doradców finansowych UBS miało ograniczoną wiedzę na temat tego produktu i czasami przetrzymywało go w imieniu klientów przez dłuższy czas, co skutkowało znacznymi stratami.

READ  George Friedman: Teraz jest jasne, że Białoruś jest satelitą Rosji

BRP (DOO, 97,75 USD) Produkcja samochodów side-by-side ma zostać wznowiona po weekendowym pożarze na placu magazynowym w zakładzie Juarez 2 w Meksyku. Firma produkująca produkty rozrywkowe z Quebecu poinformowała, że ​​pożar na placu składowym obiektu w sobotę zniszczył niektóre jednostki reprezentujące około sześciu dni produkcji. Cały personel na miejscu został ewakuowany i nie zgłoszono żadnych obrażeń ani uszkodzeń obiektu. BRP twierdzi, że spodziewa się uzyskać zgodę władz na wznowienie działalności w połowie tygodnia. Prezes i dyrektor generalny José Boisjoli powiedział, że nie spodziewa się znaczącego wpływu na działalność operacyjną. Powiedział, że wypadek opóźni dostawę niektórych pojazdów obok siebie.

Toyota (TM, 178,13 USD) Żadne reklamy związane z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio nie będą emitowane w japońskich kanałach telewizyjnych. Producent jest jednym z głównych sponsorów imprezy, ale uważa, że ​​temat stał się bardzo kontrowersyjny. Ta niezwykła decyzja największego japońskiego producenta samochodów pokazuje, jak spolaryzowana jest kwestia Igrzysk Olimpijskich wśród ludności tego kraju. Liczba przypadków COVID-19 w Japonii nadal rośnie, a ceremonia otwarcia zaplanowana jest na piątek. „W związku z tymi grami jest wiele problemów, które okazują się trudne do zrozumienia” – powiedział dziennikarzom Jun Nagata, dyrektor ds. komunikacji Toyoty. Ponadto prezes i dyrektor generalny firmy, Akio Toyoda, nie będzie obecny na ceremonii otwarcia. Z Toyotą związanych jest jednak blisko 200 sportowców biorących udział w zawodach olimpijskich i paraolimpijskich, w tym pływak Takeshi Kawamoto i zawodnik softballu Mio Goto.

Amerykańska platforma wideokonferencji online Powiększenie (ZM, 361,97 USD) w niedzielę poinformował o przejęciu firmy Five9, specjalisty ds. obsługi klienta w chmurze, w ramach transakcji o wartości 14,7 mld USD. Zoom oferuje równowartość 200,28 USD za akcję Five9, która podobnie jak to jest notowana na Nasdaq, z premią 12,7% w stosunku do piątkowego kursu zamknięcia. Proces będzie realizowany z góry poprzez emisję nowych udziałów dla platformy wideokonferencyjnej, nawet jeśli grupa nie określiła dokładnych warunków w komunikacie prasowym. W niedzielę wieczorem amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, regulator rynku, nie opublikowała jeszcze dokumentu regulacyjnego szczegółowo opisującego planowaną akwizycję, która musi zostać zatwierdzona przez akcjonariuszy Five9. Przyjmując jako punkt odniesienia wartość akcji z piątkowego zamknięcia, Zoom (106,6 mld USD) waży prawie dziesięciokrotnie Pięć9 (11,9) pod względem kapitalizacji rynkowej.

READ  Route 363, wódka zrobiona w 100% z lokalnych ziemniaków

Chiński gigant internetowy Tencent poinformował, że osiągnął porozumienie w sprawie zakupu studia gier wideo w Wielkiej Brytanii Sumo (Sumo, 494,50 GBP) za 919 mln GBP. Zgodnie z oświadczeniem rada dyrektorów Sumo zatwierdziła ofertę, która obejmuje cały kapitał firmy. Sumo jest deweloperem założonym w 2003 roku na północy Anglii, ma obecnie biura w wielu krajach na całym świecie, w tym w Indiach i Polsce, i zatrudnia 1200 pracowników. Studio znane jest przede wszystkim z pracy na dużych licencjach takich wydawców, jak Sega („w szczególności Sonic Racing”) czy Sony („Little Big Planet”). Jego akcje wzrosły o 41,95% do 508,17 pensów w poniedziałek rano około 9:40 GMT, mniej więcej tyle samo, co 513 pensów za akcję oferowaną przez Chińczyków.