Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Dzięki wsparciu innych kobiet biznesu samotne liderki czują się przynależne do grupy”

liderki kobiet


4 minuty

Ponieważ większa równość płci oznacza również więcej kobiet w organach przedstawicielskich i zarządzających, Femmes Leaders by Bilan organizuje comiesięczne spotkanie z kobietą w zarządzie. Co inspiruje nowych kandydatów? Skrypt stworzony we współpracy z Szwajcarski Departament Dyrektorów.

W tym tygodniu spotkanie z Barbarą Sosnowską, Przedsiębiorcą, Administratorem i Dyrektorem Alpenorm Sàrl.

Po 45 latach pracy zawodowej w zmieniającym się świecie, obecnie stoi przed nowym wyzwaniem, jakim jest dystrybucja w Szwajcarii i Europie wysokiej jakości produktów wykonanych w Polsce, takich jak drzwi, okna itp….

Jak zostałeś menedżerem?

Stało się to przez przypadek, ale myślę, że moja długa kariera lidera biznesu miała z tym wiele wspólnego. Swoje pierwsze SA założyłem łącząc siły z dwoma innymi osobami. Od razu zostałem prezesem i przez 15 lat współpracowaliśmy z 9 konsultantami rekrutacyjnymi. To pozwoliło mi poznać świat, wejść w ważną sieć kontaktów, ale przede wszystkim zostawić ramiona liderom biznesu każdej wielkości.

Na pewno z tego powodu po raz pierwszy zostałem wezwany do podjęcia pracy jako administrator. Jestem przekonany, że bardzo ekscytujące jest posiadanie członka zarządu, który ma dużą wiedzę na temat firmy, jej działalności, sektora działalności i rynków. Fakt, że stworzyłem i zarządzałem kilkoma firmami, pozwala mi mieć pewien poziom widoczności, aby właściwie komunikować decyzje zarządu i rozumieć tajniki decyzji, nad którymi będą głosowane.

Co Cię najbardziej interesuje w tej pracy?

Pozwoliło mi to zagłębić się w czysto szwajcarskie zwyczaje i wiedzę. Ta wiedza skłoniła mnie do poszerzenia moich zainteresowań poprzez aktywność w kilku innych firmach, takich jak Crit Interim, Salander, Kugelfin w Lozannie, Locotec w Chavannes i innych. Obecnie prowadzę nową firmę Alpenorm Sàrl, która zajmuje się wyrobami budowlanymi i dystrybuuje te polskie produkty w Europie. Moje kontakty z firmami szwajcarskimi pozwoliły mi iść naprzód i nawiązać kontakty między Polską a Szwajcarią.

Jakie są kluczowe umiejętności i wartość dodana, które zapewniasz radzie dyrektorów?

Moją pracą jest kierowanie, organizowanie, dbanie o nowe technologie, planowanie, a przede wszystkim integrowanie mojej znajomości rynku z zarządzaniem.

Jakie są trudności i wyzwania związane z tą pracą?

W dzisiejszych czasach skuteczniej walczymy ze stereotypami i nie pozwalamy się już zamykać w utrwalonych do tej pory ramach. Moim zdaniem trudności tej pracy sprowadzają się do pojęcia odpowiedzialności. Członkowie zarządu powinni zawsze zdawać sobie sprawę, że spoczywa na nich ważna odpowiedzialność, której nie można przekazać innym.

Jakie są twoje najlepsze praktyki dotyczące uzyskania autoryzacji w urzędzie certyfikacji?

Mon objectif est de soutenir les femmes très qualifiées pour leur permettre de progresser afin qu’elles puissent obtenir un mandat, Vision. Dzięki wsparciu innych kobiet biznesu, poszczególni liderzy czują, że należą do grupy, która naprawdę wspiera i zachęca je w ich biznesie. .

Ze swojej strony miałem ciekawość i odwagę, aby rozpocząć karierę na początku kariery, aby stać się niezależnym, co dzisiaj pozwoliło mi zdobyć tak wiele mandatów i próśb. Każdą propozycję muszę z zainteresowaniem przestudiować i niestety odrzucić, jeśli nie spełnia moich oczekiwań.

Jakie są obecnie główne obawy strategicznych organów instytucjonalnych?

Powiedziałbym, że nadrzędną troską korporacyjnych organów strategicznych jest to, jak wyjść z wody po kryzysie, takim jak ten, przez który przechodzimy. Kryzys, przez który przechodzimy, spowodował wielkie szkody. Kluczową rolę odgrywają strategiczne organy korporacyjne, aby utrzymać bariery, przebrnąć przez ten okres zawirowań bez pozostawiania wiele do życzenia, a przede wszystkim widzieć drogę do lepszej przyszłości. Stawką jest przetrwanie naszej gospodarki i naszego biznesu.

Czego brakuje w zarządach szwajcarskich korporacji, aby zwiększyć liczbę kobiet?

Ostatnie lata pokazały, że rola kobiet w społeczeństwie stale się zmienia. Zmienia się nie tylko sposób postrzegania kobiet w biznesie, nauce czy kulturze, ale dynamiczne i żądne przygód kobiety mają bardzo realny potencjał. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że przedsiębiorczość kobiet rozwija się dynamicznie na naszych oczach.

Kobiety mają prawo do odwołania, a ich obecności towarzyszy realna reprezentacja, a różnorodność metod, jakie przedstawiają radzie dyrektorów, prawdopodobnie poprawi jakość podejmowanych decyzji.

READ  Rosja: Wielka Brytania musi zająć stanowisko, gdy panika Putina rozprzestrzenia się w Europie, mówi poseł | Naukowiec