Największy brytyjski sprzedawca odzieży sportowej, JD Sports Fashion, powiedział we wtorek, że kupi 40% udziałów mniejszościowych akcjonariuszy polskiego detalisty, których nie posiada w Marketing Investment Group (MIG).
Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.
JD, która sprzedaje Nike, Adidas i inną odzież sportową głównie klientom poniżej 30 roku życia, początkowo kupiła 60% udziałów w MIG w 2021 roku, ponieważ chce wejść na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.
JD powiedział, że MIG z siedzibą w Krakowie osiągnął przychody w wysokości około 270 milionów funtów (342,90 milionów dolarów) w roku finansowym zakończonym 31 stycznia.
W lutym JD powiedział, że wyda do 3 miliardów funtów na otwarcie 1750 sklepów w ciągu pięciu lat, a dyrektor generalny Regis Schultz przedstawił swoje plany uczynienia z detalisty „potęgi” w sektorze odzieży sportowej i rekreacyjnej.
„Wzmocnienie obecności JD w regionie poprzez otwieranie nowych sklepów i dalsze inwestowanie w nasze możliwości wielokanałowe jest kluczową częścią strategicznego planu rozwoju nakreślonego podczas naszej prezentacji na Capital Markets Day” – powiedział Schultz we wtorkowym oświadczeniu.
(1 USD = 0,7874 funta) (raport Evy Mathews z Bengaluru; scenariusz: Shailesh Kuber)

„Social media guru. Fails badly. Freelance coffee fanatic. TV enthusiast. Gamer. Internet enthusiast. Uninhibited troublemaker.”

More Stories
Wpływ aktywności fizycznej na życie – Czy sport to zdrowie?
Czy po kryzysie paliwowym nadejdzie drożyzna żywności?
Luki w pakiecie „Ceny Paliwa Niżej”. Branża apeluje o pilne zmiany