Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Utylizacja w Polsce, Austrii i Portugalii z Salvador Caetano Auto

Utylizacja w Polsce, Austrii i Portugalii z Salvador Caetano Auto

Nissan Iberia zdecydował się sprzedać kontrolę nad swoją działalnością w Portugalii konglomeratowi Salvador Caetano Auto. Chodzi o działalność polegającą na sprzedaży nowych i używanych pojazdów oraz części zamiennych Obejmuje również dwadzieścia dziewięć dealerów i skonsolidowaną grupę około dwudziestu pracowników. Kwota transakcji nie została ujawniona. Sprzedaż musi zostać zatwierdzona przez właściwe organy do końca 2023 roku. Nissan działa ze spółką zależną w Portugalii od 2005 roku.

Przeczytaj także: Otwarte zamówienia na w 100% elektrycznego Nissana Townstar EV Combi

Grupa Salvador Gaetano i jej wielosektorowa działalność

Grupa Salvadora Gaetano Działa w kilku sektorach biznesowych, w tym motoryzacyjnym, i zatrudnia ponad 7000 pracowników w 41 krajach. W 1968 roku podpisał ważny kontrakt Import i wyłączna dystrybucja marki Toyota w Portugalii. w samochodach, Caetano Retail dystrybuuje 26 marek w Portugalii i 15 w Hiszpanii, mając jednocześnie bardzo silny ślad w Afryce. Grupa Caetano jest znana ze swojej działalności na rynku autobusowym, w szczególności ze współpracy z Toyotą w zakresie autobusów wodorowych.

Nissan Iberia zachowuje kontrolę nad swoją działalnością w Hiszpanii

Nissan Iberia utrzymuje kontrolę nad swoimi operacjami motoryzacyjnymi w Hiszpanii pod kierownictwem Bruno Mattucciego, reprezentując ponad 200 stacji sprzedaży i serwisowych. Jednakże, Nissan już znacznie ograniczył swoją działalność przemysłową w Hiszpaniie, takich jak opera mydlana, która zamknęła fabrykę w Barcelonie lub redukcja płata przeprowadzona w Avila (Trucks) lub Las Corrales de Buelna w Kantabrii.

Restrukturyzacja Nissana w Europie: Demontaż w Polsce i Austrii

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że Nissan chce skoncentrować swoją działalność motoryzacyjną na kilku kluczowych rynkach w Europie. efekt, Nissan sprzedał swoją spółkę zależną w Polsce firmie Astara GroupTransakcja została zweryfikowana przez europejskie organy ochrony konkurencji w lipcu 2023 roku. Wcześniej, na początku 2022 roku, Nissan sprzedał już grupie swoją działalność w Austrii.

Przeczytaj także: Carlos Ghosn remisuje z Nissanem w Western Sushi Sashimi

READ  Eurovoli 2021 - Na żywo - Wyniki - Tytuł dla Włoch, Słowenii, Polski i Serbii o tytuł - Wiadomości sportowe - Narciarstwo