Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Żywe – Covid-19: Angela Merkel otrzymuje pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca

Angela Merkel otrzymała pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca

Rzeczniczka kanclerz Niemiec Angeli Merkel powiedziała, że ​​otrzymała w piątek pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca.

„Cieszę się, że dzisiaj (piątek) otrzymałem moją pierwszą dawkę preparatu AstraZeneca”, zauważa kanclerz Niemiec w tweecie do Steffena Seiberta, na którym znajduje się również świadectwo szczepień. „Szczepienia są kluczem do wyjścia z epidemii” – powiedział lider.

Niemcy nie uważają już Wielkiej Brytanii za zagrożenie

Władze zdrowotne ogłosiły w piątek, że Niemcy usunęły Wielką Brytanię ze swojej listy obszarów zagrożonych rozprzestrzenianiem się epidemii Covid-19, prawie cztery miesiące po tym, jak czasowo zawiesiły połączenia z tym krajem z powodu pojawienia się mutacji wirusa. Wielka Brytania została zamknięta po raz trzeci na początku stycznia, ale obecnie ma mniej niż 3000 przypadków dziennie, w szczególności dzięki masowej kampanii szczepień.

Trzecia fala jest „daleka od zakończenia” – ostrzegł Jan Castex

Jean Castex ostrzegł w piątek w Caen, że „trzecia fala” pandemii Covid-19 we Francji „jeszcze się nie skończyła”, jak opowiadali mu o swoim „stresie” opiekunowie szpitalni.

Premier stwierdził, że „trzecia fala jeszcze się nie skończyła, nawet jeśli widać pewną liczbę pozytywnych wydarzeń”.

Jan Castex przypomina, że ​​zawsze istnieje „przepaść” między ewolucją liczby urazów a „stanem szpitalnym”.

„Duże prawdopodobieństwo”, że UE nie odnowi umów z AstraZeneca i J&J

Nie wolno odnawiać Europy Umowy na dostawy szczepionek z firmą AstraZeneca I Johnson & Johnson. „To największa możliwość” – ogłosiła w piątek rano minister przemysłu Agnes Panier Ronacher, która wystąpiła gościnnie w programie Jean-Jacques Borden w BFMTV-RMC.

„Decyzja jest dziś niejasna, ale mogę powiedzieć, że nie rozpoczęliśmy rozmów z AstraZeneca i Johnson & Johnson w sprawie nowego kontraktu, ponieważ rozpoczęliśmy już rozmowy na temat kontraktów z BioNTech / Pfizer i Moderna” – powiedział Agnès Pannier Runner .

READ  Belgijski Minister Sprawiedliwości składa rezygnację

Atal mówi, że koniec półizolacji jest nadal planowany na 3 maja

W tej chwili nie ma nowego harmonogramu „środków przymusu” ogłoszonych przez Emmanuela Macrona pod koniec marca. Rzecznik rządu Gabriel Atal potwierdził, że półzabezpieczenie ustanowione w kwietniu rzeczywiście wygaśnie 3 maja.

Czy można to przedłużyć? Dodał: „W zasadzie, ale są to środki ogłoszone cztery tygodnie temu”, zauważając, że w odniesieniu do godziny policyjnej władza wykonawcza nie wyznaczyła ani nie ogłosiła daty. Więc zasadniczo zatrzyma ograniczenie ruchu w promieniu 10 km.

Atal potwierdził, że terminy ponownego otwarcia szkół „nadejdą”.

Gość France Info, rzecznik rządu Gabriel Atal, potwierdził, że podane przez Emmanuela Macrona daty ponownego otwarcia szkół „zostaną utrzymane”. Wszyscy uczniowie wracają do szkoły 26 kwietnia. Twarzą w twarz w szkole podstawowej i przedszkolu, zdalnie w gimnazjum i twarzą w twarz w półgrupach w liceum.

„Oczywiście, ponieważ jesteśmy tak przywiązani do faktu, że dzieci mogą kontynuować naukę, powinny móc wrócić do szkoły” – powiedział Gabriel Atal.

Rzecznik dodał, że „bezpośrednia konfrontacja” przez połowę grup dla licealistów byłaby możliwa również w przypadku niektórych studentów, bez dalszych wyjaśnień.

Zaszczepić jesienią młodzież w wieku od 12 do 17 lat?

Agnès Pannier-Runacher potwierdza na stronie internetowej BFMTV-RMC: „Od jesieni będziemy mieli możliwość szczepienia nastolatków w wieku od 12 do 17 lat”.

„Pracujemy nad protokołami zdrowotnymi, aby ponownie otworzyć niektóre miejsca w połowie maja”.

Minister przemysłu Agnes Panier Ronacher, która została zaproszona do BFMTV-RMC w piątek rano, wskazała, że ​​rząd „pracuje nad protokołami zdrowotnymi w celu ponownego otwarcia miejsc w połowie maja”. „Wszystko będzie się odbywać stopniowo” – powiedziała.

„Patrzymy na wszystko, co dzieje się za granicą, aby zobaczyć, co działa, czy nie” – powiedział minister.

READ  Rekord zgonów w ciągu 24 godzin w Indiach

Akademia Medyczna zaprasza na 6 miesięcy pomiędzy dawkami Pfizer i Moderna

Sześć miesięcy zamiast sześciu tygodni: Francuska Akademia Medyczna chciałaby wydłużyć czas między dwiema dawkami Covid-19 szczepionki, Wykonane przez firmę Pfizer lub Moderna, dla osób poniżej 55 roku życia. Chodzi o to, aby umożliwić większej liczbie osób wykonanie pierwszego zastrzyku.

Celem jest „przyspieszenie kompleksowej kampanii szczepień” i „osiągnięcie odporności grupowej znacznie szybciej przy tej samej liczbie dawek, przy jednoczesnym zapewnieniu indywidualnej ochrony przed patologią” – czytamy w czwartkowym oświadczeniu Francuskiej Akademii Medycznej.

Dla prezesa Pfizera prawdopodobnie konieczna będzie trzecia dawka szczepionki.

Osoby, które otrzymały szczepionkę firmy Pfizer, „prawdopodobnie” będą potrzebować Trzecia dawka „W ciągu sześciu miesięcy do roku, a potem najprawdopodobniej co roku zastrzyk” – powiedział szef gigantycznej amerykańskiej firmy farmaceutycznej.

„Rozsądnym założeniem jest, że prawdopodobnie konieczna będzie trzecia dawka, w okresie od sześciu do dwunastu miesięcy, a stamtąd co roku będzie się powtarzać szczepienie, ale wszystko to musi zostać potwierdzone” – powiedział Albert Burla, dyrektor generalny Pfizer CNBC. „Z drugiej strony zmienne będą odgrywać główną rolę” – dodał.

Jak zostanie zorganizowane ponowne otwarcie miejsc otwartych dla publiczności?

Jak na przykład Kampania szczepień postępuje A kiedy wróci dobra pogoda, rząd pracuje nad planem ponownego otwarcia.

Podczas spotkania z około piętnastoma burmistrzami w czwartkowe południe Emmanuel Macron zasugerował, że ponowne otwarcie kraju rozpocznie się w połowie majaZgodnie z celem wyznaczonym przez głowę państwa. Następnie rzecznik rządu Gabriel Atal potwierdził te uwagi w wywiadzie dla pogłos.

Ale jak może wyglądać ta nowa odkręcana śruba?

Dyrektor utrzymuje cel, jakim jest ponowne otwarcie w połowie maja

„Niektóre miejsca i stoiska kulturalne zostaną otwarte w połowie maja” – powiedział rzecznik rządu w wywiadzie udzielonym gazecie w czwartek wieczorem. pogłos, upewniając się Cel, który wyznaczył na początku Emmanuel Macron. Ta data musi również dotyczyć sklepów.

READ  Co wiemy o ataku Hamasu na kibuc Kfar Azza

Gabriel Atal, którego rząd określił dla BFMTV, dodał, że biznes nie powinien zostać ponownie otwarty przed połową maja. W tym wywiadzie chce z optymizmem patrzeć na nadchodzące tygodnie.

Francja przekroczyła liczbę 100 000 zgonów z powodu Covid-19

Imiona i twarze: Liczba ofiar śmiertelnych we Francji przekroczyła 100 000 w czwartek od początku epidemii Covid-19, pośród trzeciej fali, która trwała i pozostawia otwarte pytania dotyczące ponownego otwarcia kraju od połowy maja.

„Depuis le début de la pandémie, cent mille Françaises et Français ont succombé au virus (…) Et si toute notre énergie est aujourd’hui tournée vers la sortie de cette épreuve, nous n’oublierons aucunage, aucun nom”, to mnie Prezydent Emmanuel Macron powiedział na Twitterze.

Po ogłoszeniu w czwartek dodatkowych 300 zgonów, Francja przekroczyła 100 000 zgonów i tym samym dołączyła do Wielkiej Brytanii (127 000 zabitych) i Włoch (115 000 zabitych) w Europie. Inne kraje (Belgia i Portugalia) mają wyższy współczynnik umieralności na mieszkańca.

Witam wszystkich i zapraszam na ten koncert na żywo!

Tutaj przez cały dzień możesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat pandemii Covid-19.