Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moskwa wydala dziesięciu amerykańskich dyplomatów w odpowiedzi na sankcje USA

Odpowiedź wkrótce nadejdzie. Rosja ogłosiła w piątek 16 kwietnia, że ​​wydali dziesięciu amerykańskich dyplomatów do udzielenia odpowiedzi Za kary Został odebrany dzień wcześniej przez Stany Zjednoczone. Na liście, którą otrzymaliśmy z prośbą o opuszczenie Stanów Zjednoczonych, znalazło się dziesięciu dyplomatów. Odpowiemy na to w naturze i poprosimy dziesięciu amerykańskich dyplomatów w Rosji o opuszczenie naszego kraju ”.Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział podczas konferencji prasowej.

Stany Zjednoczone odpowiedziały i potępiły A. „ Godna pożałowania eskalacja ” z Rosji. „Nie jest w naszym interesie wchodzenie w spiralę eskalacji napięć, ale zastrzegamy sobie prawo do reagowania na wszelkie rosyjskie represje przeciwko Stanom Zjednoczonym”.Powiedział rzecznik dyplomacji USA.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow

Waszyngton ogłosił nową falę sankcji wobec Rosji w odpowiedzi na szereg obwinianych przez nią działań, w tym masowe cyberataki i ingerencję w wybory prezydenckie w USA w listopadzie 2020 r. Moskwa ze swojej strony zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu. Sankcje te dotyczą w szczególności długu publicznego Rosji.

Seria represji

W ramach odwetu Rosja wskazała, że ​​wielu członków rządu Joe Bidena nie pozwoli im już tam pozostać. Są to ministrowie sprawiedliwości i bezpieczeństwa wewnętrznego, doradca ds. Polityki wewnętrznej, szef FBI i dyrektor wywiadu. Moskwa też to ma „Zalecana” Mam ambasadora USA w Moskwie Johna Sullivana, który wrócił do Waszyngtonu „Pogłębione i poważne konsultacje”, Powiedział Siergiej Ławrow. Ze swojej strony ambasador Rosji w Stanach Zjednoczonych Anatolij Antonow został wezwany 17 marca do Moskwy na ’Ordynacyjny’.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Joe Biden nałożył sankcje na Rosję, wzywając do „stabilnych i przewidywalnych” stosunków

Siergiej Ławrow mówił też o szeregu działań odwetowych, takich jak zakaz zatrudniania Rosjan lub obywateli krajów innych niż Stany Zjednoczone przez amerykańskich przedstawicieli dyplomatycznych w Rosji oraz zaostrzenie ograniczeń w podróżowaniu dyplomatów amerykańskich na terytorium Rosji.

READ  Według Organizacji Narodów Zjednoczonych w ciągu dwóch lat z kraju uciekło ponad 14 milionów ludzi

Inny środek: ograniczymy na naszym terytorium działalność amerykańskich instytucji i organizacji pozarządowych, które w rzeczywistości jawnie ingerują w nasze wewnętrzne życie polityczne., On kontynuował. Szef rosyjskiej dyplomacji potwierdził też, że zrobiła to Moskwa „Możliwość podjęcia bolesnych działań dla firm amerykańskich”., Ale zostanie zachowany ” zarezerwowany „ Obecnie.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Sprawa SolarWinds, jedna z „najbardziej zaawansowanych operacji szpiegowskich ostatniej dekady”

W piątek Rosja ogłosiła również, że wydali pięciu polskich dyplomatów w odpowiedzi na wyrzucenie z Polski trzech rosyjskich dyplomatów w przeddzień poprzedniego dnia. Solidarność Z Waszyngtonem. Odnotowaliśmy, z jaką szybkością Warszawa grała w grę administracji USA, która zażądała wyjazdu trzech rosyjskich dyplomatów z Polski. Z kolei pięciu polskich dyplomatów zostanie wydalonych z Rosji ”.Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oświadczyło w oświadczeniu.

Nadal rozważany jest szczyt Biden-Putin

Pomimo tego przejścia broni między Stanami Zjednoczonymi a Rosją Kreml powiedział w piątek, że pozytywnie odniósł się do propozycji szczytu Joe Bidena i Władimira Putina, którą ten pierwszy ogłosił na początku tego tygodnia.

„Słyszeliśmy oświadczenie prezydenta Bidena o jego zainteresowaniu stosunkami „ Stabilny, konstruktywny i przewidywalny ” Z Rosją, zwłaszcza jeśli chodzi o zorganizowanie szczytu rosyjsko-amerykańskiego ”.– powiedział rosyjski dyplomata, potwierdzając to „Sugestia [avait] Oglądane pozytywnie i [était] Obecnie w trakcie studiów.

W piątek Finlandia zaproponowała, że ​​będzie gospodarzem ewentualnego szczytu rosyjsko-amerykańskiego. Była już gospodarzem spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w lipcu 2018 roku.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Władimir Putin zostaje wezwany przez Joe Bidena i Angelę Merkel do odcięcia sił rosyjskich na granicy z Ukrainą

Świat z Agence France-Presse