Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden wzbudza gniew w obozie, odmawiając przyjęcia uchodźców

Prezydent USA Joe Biden rozgniewał obóz Demokratów, nie zwiększając liczby uchodźców przyjmowanych do Stanów Zjednoczonych. Limit wynosi obecnie 15 000 osób rocznie i został ustalony przez Donalda Trumpa

Joe Biden w piątek odłożył swój plan radykalnego zwiększenia liczby uchodźców przyjętych do Stanów Zjednoczonych i na razie pozostaje Historycznie niski sufit Spośród 15 000 osób wyznaczonych przez Donalda Trumpa, co wywołało ostrą krytykę w jego obozie Demokratów.

W obliczu bezprecedensowego protestu w jego partii od czasu objęcia urzędu w styczniu Biały Dom natychmiast podjął próbę ustąpienia, upewniając się, że jest to tylko decyzja tymczasowa i została skorygowana w górę do połowy maja.

Prezydent Stanów Zjednoczonych początkowo powiedział, że chce przyjąć aż 60 tysięcy osób w bieżącym roku budżetowym (który kończy się w październiku), a następnie podnieść pułap do 125 tysięcy w następnym roku budżetowym – ośmiokrotny wzrost w porównaniu z liczbami. odziedziczył jego republikańskiego poprzednika.

Ta obietnica jest częścią jego wyrażonego pragnienia powrotu do „humanitarnej” polityki imigracyjnej, aby przewrócić stronę o restrykcjach antyimigranckich w latach Trumpa.

Ale rząd Stanów Zjednoczonych również stoi Kryzys na granicy meksykańskiejWraz z przybyciem tysięcy imigrantów. Republikańska opozycja oskarża Joe Bidena o bycie odpowiedzialnym za „pobór do wojska”.

Biden prosi o czas

Joe Biden ostatecznie potwierdził kwotę ustaloną przez byłego prezydenta na ten rok, ze względu na konieczność „odbudowania” programu przyjmowania uchodźców, poinformował w piątek na Twitterze jego doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.

Program ten dotyczy tylko uchodźców, którzy zostali wybrani przez amerykańskie agencje bezpieczeństwa i wywiadu w obozach ONZ na całym świecie do przesiedlenia w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza wśród najbardziej wrażliwych grup, takich jak osoby starsze, wdowy lub osoby niepełnosprawne.

Amerykański urzędnik, pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że system pozostawił poprzedni rząd „w gorszej sytuacji niż myśleliśmy” i „wymaga poważnych reform, aby osiągnąć wyznaczone przez nas cele”.

READ  Izrael po raz pierwszy rozmieszcza na morzu nową Żelazną Kopułę

Podkreślił, że to „pozwoli nam przyjąć więcej uchodźców w nadchodzących latach”, bez wchodzenia w szczegóły.

Wybór „całkowicie nie do przyjęcia”

Cel 125 000 uchodźców przyjętych w kolejnym roku budżetowym, symboliczna obietnica Bidena, nie został zakwestionowany, ale nie został też jednoznacznie potwierdzony w piątek.