Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

bezpośrednio. Pogrzeb księcia Filipa: Ceremonia zakończyła się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze

Podstawowa ⤵️

  • Pogrzeb księcia Filipa, męża angielskiej królowej Elżbiety II, odbędzie się w sobotę w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.
  • Zmarł w piątek 9 kwietnia w wieku 99 latKsiążę Edynburga służył i reprezentował Koronę Brytyjską i Wspólnotę Narodów przez ponad 70 lat.
  • Królowa Elżbieta II, która jest żoną księcia Filipa od listopada 1947 roku, straciła swojego najbardziej lojalnego sojusznika.
  • Z powodu pandemii Covid-19 tylko 30 członków rodziny królewskiej weźmie udział w tej kameralnej ceremonii.
  • Książę Harry, Który obecnie mieszka w Kalifornii z żoną Megan i synem Archiem, wraca do Wielkiej Brytanii, Ponad rok po głośnym odejściu z klanu Windsorów. Ciężarna amerykańska aktorka nie odbyła podróży.

Śledź pogrzeb na żywo ⤵️

16:57 Przywrócono łączność między Williamem i Harrym. Po wyjściu z kościoła dwaj bracia, o których mówi się, że byli zmarznięci od szokującego wywiadu z Harrym i Meghan w Oprah Winfrey, dyskutowali razem. Dla kamer, czy jest to oznaka ustępstw między Williamem i Harrym? nikt nie wie.

16:53 Królowa Elżbieta II opuszcza kaplicę św. Jerzego. Wróciła do Bentley i będzie kontynuowała okres żałoby, zanim będzie mogła normalnie kontynuować swoje królewskie obowiązki.

16:50 Rodzina królewska salutuje ołtarzowi. Teraz opuszczają kościół św. Jerzego po złożeniu ostatniego hołdu temu, kto był uważany za dziadka narodu.

16:46 Ogłoszenie błogosławieństwa arcybiskupa Canterbury. Chór św. Jerzego wykonuje hymn brytyjski God Save the Queen. Trumna księcia Filipa została opuszczona do królewskiej krypty. Kiedy królowa Elżbieta II, rzadko widywana podczas ceremonii, umiera, szczątki księcia Filipa na zawsze pozostaną ze szczątkami jego żony.

wiadomości Niezbędne rano

Wycieczka po wiadomościach na początek dnia

16:40 Wszystkie tytuły księcia Filipa są teraz czytane. Oprócz tytułu księcia Edynburga był także hrabią Merionthe, baronem Greenwich i kawalerem Orderu Rabatu, najwyższej rangi brytyjskiego jeździectwa.

READ  Od początku kontrataku wyzwolono prawie 2500 kilometrów kwadratowych ziemi

16:30 Arcybiskup Canterbury składa hołd księciu Filipowi. Jest hołdem dla jego wiary, lojalności, uczciwości i oddania Koronie i Rzeczypospolitej. Wiara zajmowała ważne miejsce w życiu księcia Edynburga. Jego matka, księżniczka Alicja, założyła kilka wspólnot klasztornych w Grecji.

16:26 Piosenki są połączone w kaplicy św. Chór śpiewa teraz mniejszą litanię. Dziekan Windsoru ponownie zabrał głos, aby wypowiedzieć modlitwę zwaną „gromadzić się” w rycie anglikańskim.

16:20 Po kolei przemówił arcybiskup Canterbury. Justin Welby czyta fragment z Ewangelii św. Jana. Na prośbę księcia Filipa Psalm 104 został przyprawiony muzyką i zaśpiewany przez chór kościoła św. Został zaśpiewany po raz pierwszy na jej 75. urodziny.

16:08 Rozpoczęcie nabożeństwa celebrowane przez Dziekana Windsoru. David Conner składa hołd księciu Filipowi i jego życiu w służbie Koronie i Rzeczypospolitej. Wielki czcigodny przeczytał L’Ecclésiastique, jeden z pierwszych tekstów ceremonii. Książę Edynburga osobiście wybrał teksty i muzykę na swój pogrzeb.

16:06. 30 członków rodziny królewskiej ponownie zjednoczyło się. Wszyscy są zamaskowani, patrząc, jak trumna księcia Filipa leży na spodku. Na uroczystości obecni są również krewni księcia Edynburga.

16:02 Sarkofag wchodzi do kościoła św. Jerzego. Do nawy zaprowadzono także członków rodziny królewskiej, którzy towarzyszyli procesji.

16:00. Cała Wielka Brytania zjednoczona. Kula armatnia zapoczątkowała minutę ciszy w kraju.

15:55 Trumna dociera do głównego wejścia do kościoła. W absolutnej ciszy szczątki księcia Filipa opuściły Land Rovera.

15:53 ​​Królowa Elżbieta II, ubrana na czarno, przybywa do kaplicy św. Jerzego. Powitał ją dziekan Windsoru, David Conner. To pierwsze zdjęcia króla od czasu śmierci męża.

15:48 Ruszył kondukt pogrzebowy. Wszyscy członkowie rodziny królewskiej, ubrani w czarne i cywilne ubrania, idą za trumną księcia Filipa. Na twarzach dzieci i wnuków księcia Edynburga pojawiają się uczucia.

READ  Jak francuscy śledczy internetowi zdemontowali dużą sieć hakerów w Szwajcarii i na Ukrainie?

15:45.Królowa Elżbieta II, przy dźwiękach hymnu narodowego, podąża za konduktem pogrzebowym z Bentley. Czwórka dzieci pary królewskiej podąża pieszo za trumną do kaplicy św. Jerzego, gdzie odbywa się pogrzeb księcia Filipa. Towarzyszą im w szczególności książęta William i Harry.

15:40 Trumna wychodzi z zamku Windsor. Na sarkofagu umieszczono sztandar księcia Edynburga. W szczególności możemy zobaczyć odniesienia do Grecji, jego kraju pochodzenia, Danii, Wielkiej Brytanii i ziemi, którą zaadoptował. Na trumnie umieszczono również jego miecz i kapelusz marynarza. Umieszczając go na Land Roverze, dołączy teraz do Kaplicy Świętego Jerzego.

15:30 Land Rover wjeżdża do zamku Windsor. Sam książę Filip pomógł zmodyfikować samochód. Żołnierze schodzą na dół, aby złożyć hołd księciu Edynburga na dziedzińcu królewskiej rezydencji, drogiej brytyjskiej rodzinie królewskiej.

15:27 Księżniczki Eugenie i Beatrice przybywają z Yorku do kaplicy św. Jerzego. Córki księcia Andrzeja w towarzystwie mężów, córki księżnej Anny, męża Mike’a Tindalla i księżnej Cambridge, wchodzą do kaplicy św. Jerzego.

15:25 Pierwsi goście opuszczają Zamek Windsor. Książę Kentu, kuzyn królowej Elżbiety II, opuszcza Windsor, aby dołączyć do Galilee Terrace. Jest jednym z członków rodziny królewskiej, którzy nie podążają za konduktem pogrzebowym bezpośrednio za trumną.

15:17 Silne powiązania z wojskiem. Ze względu na świetne relacje z wojskiem książę Filip, który służył w Królewskiej Marynarce Wojennej, wybrał w sobotę maszerujące pułki. Królewskie Siły Powietrzne, brytyjscy marines, górale, a także ochroniarze, którzy towarzyszyli księciu Edynburga przez całe życie, są wśród żołnierzy ustawionych w procesji.

15:05 Trzeźwa i cicha impreza, zgodnie z życzeniem księcia Filipa. Z dala od kontekstu kryzysu zdrowotnego, który ograniczył liczbę gości, książę Edynburga chciał, aby kondukt pogrzebowy odbył się bez większego przepychu.

READ  Co najmniej 36 zabitych i 56 zaginionych w osuwisku

15 godzin. Świętuj tę usługę dziekana z Windsoru, Wielebny David Conner. Arcybiskup Canterbury, Justin Welby, ogłosił błogosławieństwo.

14:55 Witam i zapraszam na ten koncert. Będziesz mógł śledzić pogrzeb księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, który zmarł w piątek 9 kwietnia w wieku 99 lat.