Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron chce „wyznaczyć wyraźne czerwone linie z Rosją” i jest gotów „ukarać”

Emmanuel Macron chce „wyznaczyć wyraźne czerwone linie z Rosją” i jest gotów „ukarać”

Emmanuel Macron i Vladimir Putin, w 2017 roku w Pałacu Wersalskim. – Stefan de Sacotin / AFP

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział: „Należy określić wyraźne czerwone linie z Rosją”, mówiąc, że jest gotów nałożyć sankcje w przypadku „niedopuszczalnego zachowania”, we fragmencie wywiadu z amerykańską stacją CBS transmitowanym w sobotę.

Prezydent Macron odpowiedział: „Myślę, że po niedopuszczalnym zachowaniu w rzeczywistości musimy zostać ukarani”, zastanawiając się nad możliwością podjęcia środków przeciwko Moskwie w przypadku inwazji, w czasie, gdy liczba rosyjskich sił na Ukrainie jest wzrastający. granica.

Emmanuel Macron podkreślił, że same sankcje „nie wystarczą” i że „konstruktywny dialog” jest najlepszy, i podkreślił, że stanowią „jedyny sposób, aby być wiarygodnym”.

„Potrzebujemy szczerego i otwartego dialogu z Rosją” – dodał.

Następny szczyt

Rosja jest oskarżana o rozmieszczenie dziesiątek tysięcy żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą i na półwyspie Krym, który Moskwa zaanektowała w 2014 roku, a walki zostały niedawno wznowione, a walki prawie ustały od czasu zawarcia rozejmu latem 2020 roku.

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział w czwartek szereg surowych sankcji finansowych wobec Rosji i wydalenie dziesięciu rosyjskich dyplomatów, ponawiając jednocześnie propozycję zorganizowania szczytu z Władimirem Putinem.

Sankcje te są odpowiedzią na cyberataki i ingerencję w wybory prezydenckie w USA w 2020 roku. Ukarano również osiem osób i podmiotów związanych z „okupacją” Półwyspu Krymskiego.

W piątek Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel poparli prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i wezwali Rosję do wycofania sił na granicy w celu szybkiej pracy nad „złagodzeniem sytuacji”.

READ  Hamas wzywa Stany Zjednoczone do „wywarcia nacisku” na Izrael w celu uzyskania trwałego zawieszenia broni w Gazie