Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwiększenie szybkości połączeń lotniczych pomiędzy Seulem a Warszawą

Zwiększenie szybkości połączeń lotniczych pomiędzy Seulem a Warszawą

Seul, listopad 20 (Yonhap) — Korea Południowa i Polska zwiększą prędkość lotów na istniejących trasach lotniczych i dodadzą trasy do Pusan, podało w poniedziałek Ministerstwo Gruntów, Infrastruktury i Transportu. Obydwa kraje zgodziły się zwiększyć liczbę tygodniowych lotów z międzynarodowego lotniska Incheon, na zachód od Seulu, z pięciu do siedmiu oraz dodać trzy loty tygodniowo na trasach z Busan, drugiego miasta w kraju na południowo-wschodnim wybrzeżu. .

„Ta umowa dotyczy rozszerzenia ich praw przewozowych. Polska obsługuje obecnie loty do Incheon, ale Korea nie obsługuje żadnych lotów do Polski” – powiedział przedstawiciel ministerstwa. Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują loty do Incheon, ale w przypadku Korei ani narodowy przewoźnik Korean Air Co, ani jego rywal Asiana Airlines Inc nie oferują lotów do Polski.

Oczekuje się, że zwiększenie praw tranzytowych zwiększy popyt na loty komercyjne między obydwoma krajami, ponieważ wiele koreańskich firm ma zakłady produkcyjne w Polsce lub stara się eksportować więcej produktów przemysłowych w sektorze obronnym – podało ministerstwo.

W ubiegłym roku koreańskie firmy podpisały z Polską duże kontrakty zbrojeniowe o łącznej wartości 17 bilionów wonów (13 miliardów dolarów). Należą do nich czołgi K2, haubice samobieżne K9, lekkie myśliwce FA-50 i wielokrotne wyrzutnie rakiet Chunmoo.

LG Energy Solutions, wiodący koreański producent akumulatorów elektrycznych, prowadzi tam fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych od 2017 roku wraz z SK Nexilis Co, największym na świecie producentem folii miedzianej. Stworzenie tam bazy produkcyjnej.

Lekki myśliwiec FA-50 przelatuje nad Cheongnam, południowymi przedmieściami Seulu, 20 października 2021 r.

[email protected]

(KONIEC)

READ  Wojna na Ukrainie: „Zostali porzuceni”... Pięć uratowanych z konfliktu lwów schroniło się w Polsce