Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W obliczu następstw wojny w Polsce narastają nastroje antyukraińskie

W obliczu następstw wojny w Polsce narastają nastroje antyukraińskie

Po okazaniu wzorowej solidarności z Ukraińcami na początku wojny, przyjmując 1,4 miliona uchodźców, Polacy okazali niechęć do pomocy swoim sąsiadom podczas wojny. Kraj zaczyna odczuwać skutki konfliktu, a w ostatnich miesiącach nasiliły się nastroje antyukraińskie w sferze politycznej i gospodarczej.

Od naszego korespondenta w Warszawie,

Słuchajcie, bieda w Polsce jest tak wielka, że ​​słychać nawet jej jęki „. Przed posterunkiem granicznym w Dorohusku Konrad rozłupuje kłody, aby je spalić wokół pieca, na którym na środku szosy gromadzą się jego koledzy. Przez prawie dwa tygodnie Polscy przewoźnicy blokują przejścia graniczne Na Ukrainę. Ich głównym żądaniem jest ponowne wprowadzenie do UE pojazdów ciężarowych z Ukrainy.

Niestety, dziś ukraińskie pojazdy przekraczają granicę, jak im się podoba, i wykluczają nas z europejskiego rynku transportowego, nie tylko nas, Polaków, ale także Słowaków, Węgrów. Dlatego chcemy wycofać zgodę na tę kolumnę », wyjaśniając biegun.

Jako sąsiad Ukrainy, Polska była pierwszym krajem europejskim, który odczuł skutki wojny. Już we wrześniu koniec embargo na ukraińskie zboże wywołał niezadowolenie wśród polskich rolników, nie mogących sobie poradzić z wolumenem i niskimi cenami produktów z Ukrainy. „ Jesteśmy jak rolnicy, którzy nie mają już gdzie sprzedawać swoich usług, bo nie możemy już konkurować ceną. Koszt wytworzenia jest wyższy niż cena sprzedaży. Niestety Ukraina ładuje tutaj swoje towary, ten sam problem w sektorze transportu. », ubolewa Konrad.

Przed nimi sznur ciężarówek ciągnął się na długości ponad 40 kilometrów.

Wroga Ukraina w Święto Niepodległości Polski

W połowie listopada we Wrocławiu, trzecim mieście w kraju, zgromadziło się kilka tysięcy osób. Świętuj Dzień Niepodległości.

Co roku pochód nacjonalistów wskazuje palcem na wspólnego wroga Polski. Po społeczności LGBT i Niemcach, w tym roku celem będą Ukraińcy.

READ  Wypróbuj gry online, bez ryzyka utraty pieniędzy

Podczas marszu demonstranci opłakiwali hojność swojego rządu, który u szczytu wojny przyjął na swoją ziemię ponad 1,4 miliona uchodźców. Wielu przyszło protestować z zakrytymi twarzami, natomiast Kasia mówiła bez zakrywania twarzy. ” Jestem tutaj, aby zaprotestować przeciwko masowej infiltracji Ukraińców do naszego kraju i wyjątkowej pomocy, jakiej udziela im nasz rząd, ponieważ tego nie pochwalam. Nikt mnie nie pytał o zdanie, zostało to zrobione w moim portfelu. »

Osobiste przemówienie, które ogarnęło kraj w okresie wyborczym tej jesieni. Wiele partii politycznych prowadziło kampanię przeciwko ukraińskim uchodźcom w ramach spekulacji. Wystarczająco, aby ochłodzić stosunki między Polakami a ich sąsiadami.

Czytaj więcejPolska: Marsz nacjonalistów na Święto Niepodległości?