Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiktor Orban wyraził już żal „przed Polską”.

Wiktor Orban wyraził już żal „przed Polską”.

Stosunki między Polską a Węgrami zaczęły się pogarszać jeszcze przed zwycięstwem opozycji demokratycznej. [polonaise]15 października. Ale jak ujawniono Tygodnik Polityka, powołując się na źródła PiS [le parti national conservateur au pouvoir de 2015 à 2023]Jarosława Kaczyńskiego [son chef] Doradzałaby jednak ta sama węgierska firma, która w 2022 roku pomogła Viktorowi Orbánowi pokonać opozycję.

W każdym razie Polska, będąca dotychczas sojusznikiem, stałaby się jednym z najgłośniejszych przeciwników rządu w Budapeszcie. Wiktor Orban nie ma co do tego złudzeń. „W Brukseli wierzymy, że jeśli Polacy doprowadzą lewicę do władzy, zostaniemy sami i łatwiej będzie nam zająć się naszą sprawą”. Ogłosił to w radiu publicznym 29 września.

Donalda Tuska [futur Premier ministre polonais]Będąc szefem Europejskiej Partii Ludowej (EPP) odegrał kluczową rolę w obaleniu Fideszu. [parti de Viktor Orban] Struktury łączące umiarkowaną Partię Chrześcijańsko-Demokratyczną Unii Europejskiej. Zerwał w ten sposób z polityką Angeli Merkel, która przez lata tolerowała Orbána w największym gronie w Parlamencie Europejskim.

Łatwe bariery europejskie

Przekazanie władzy w Warszawie będzie miało teraz wpływ na procedurę związaną z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Może to pozbawić prawa do głosowania

Reszta jest zarezerwowana dla abonentów…

  • Uzyskaj dostęp do wszystkich subskrybowanych treści
  • Wspieraj bezpłatne pisanie
  • Kup sobie budzik każdego ranka

Źródło eseju

Rzeczpospolita (Warszawa)

Druga w Polsce gazeta o zasięgu ogólnopolskim, Rzeczpospolita (Republika) ma bardzo długą historię, została założona w latach dwudziestych XX wieku. Jednakże w 1951 r., u szczytu stalinowskiego terroru, został on zawieszony i wznowiony dopiero w 1981 r.”.Organ rządu na co dzień przedstawia sprawę rządzenia”.
Dzięki demokratyzacji kraju w latach 80. i na początku 90. gazeta usamodzielniła się, a następnie została sprywatyzowana. Przez krótki czas kontrolował go francuski magnat prasowy Robert Hersant.
Od 2011, Rzeczpospolita Należy do polskiej grupy Kremy Media. Gazeta określa siebie jako „Ogólnopolskie czasopismo ekonomiczno-prawne i jedyny konserwatywny tytuł w Polsce [dans les questions sociétales] I liberalny [sur le plan économique]”. Jego weekendowy podtytuł Mniej więcej Z kolei wywiady szczegółowe dostarczają szerokiego spektrum tematycznego z analizą zjawisk społecznych i informacji kulturowych. Rzeczpospolita Niezmiennie w czołówce rankingów najbardziej wpływowych mediów w Polsce.

READ  Polska: Ambasador Izraela wręcza prezydentowi list uwierzytelniający w celu uspokojenia stosunków między obydwoma krajami.

Czytaj więcej

Nasze Usługi