Zwiedziłem Polskę, Anglię i Danię

Mathieu WARNIER, Media365, opublikowano w sobotę 09 października 2021 o godzinie 22:41

W Andorze Anglia ugruntowała pierwsze miejsce w swojej grupie, podczas gdy w tej samej grupie Polska wyraźnie pozbyła się San Marino. Dania ze swojej strony przedłużyła swoją niepokonaną passę kosztem Mołdawii.

Anglia, którą Polska odbyła w okresie próbnym we wrześniu ubiegłego roku, wznowiła swój marsz do przodu. Liderzy pierwszej grupy, Three Lions, wykonali krótką pracę dla Andory przy rekonfiguracji zespołu. Zajęło nieco ponad kwadrans, zanim Ben Chilwell otworzył wynik, a Bukayo Saka naśladował go na pięć minut przed końcem. Tuż przed końcem godziny Tammy Abraham dodał trochę wagi, zanim James Ward-Prowse nie wykorzystał rzutu karnego przeciwko Josepowi Gomezowi. Jednak pomocnik Southampton poszedł w jego ślady, zdobywając czwartego gola dla Anglii. Pod koniec meczu Jack Grealish przywiązywał większą wagę do sukcesu wiceprezesów (0-5). Za Anglią Albania utrzymała drugie miejsce dzięki krótkiemu sukcesowi na Węgrzech (0-1) dzięki finiszowi Armando Bruji dziesięć minut przed końcem spotkania. Tym samym Albańczycy stanęli w obliczu Polski, która wykorzystała przyjęcie San Marino do podpisania bardzo wyraźnego zwycięstwa (5:0)… bez bramki Roberta Lewandowskiego. Karol Świdersky otworzył metę od dziesiątej minuty, zanim przebił się Christian Broli, strzelając bramkę w swoim obozie. Od początku drugiego sezonu Tomasz Kidziora miał rację, ale dopiero w ostatnich 10 minutach dał Polsce więcej miejsca na ich sukces. Ze swoją realizacją pojechali tam Adam Buxa, a potem Krzysztof Piątek.

Dania jest bezwzględna wobec Mołdawii

W grupie A, po sukcesie Irlandii w Azerbejdżanie, Serbia czekała do 68. minuty, aby dzięki Dusanowi Vlahovicowi odbić się w Luksemburgu. Dzięki temu zwycięstwu (0:1) Serbowie prowadzą w grupie, o jeden punkt przewagi nad zwolnioną tego dnia Portugalią, która w towarzyskim meczu pokonał Katar (3:0) dzięki Cristiano Ronaldo. W pierwszej tercji Jose Fonte trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy i Andre Silva pod koniec regulaminowego czasu. W obliczu reprezentacji Irlandii Północnej zredukowanej do dziesięciu przed końcem pierwszej połowy dzięki dwóm żółtym kartkom otrzymanym przez Jamala Lewisa, Szwajcaria umocniła drugie miejsce w grupie C za Włochami (2:0). Jeśli zobaczył, jak Dennis Zakaria odrzucił jego bramkę jako spalony w czwartej minucie po interwencji VAR, Steve Zuber dał pierwszeństwo „Natiemu” tuż przed przerwą. Strzelanie w dogrywce było w sobotę specjalnością Szwajcarii, odkąd bramka do przerwy padła pod koniec drugiej kwarty pod wodzą Christiana Wassnachta. W grupie F Dania z łatwością utrzymała immunitet podczas podróży do Mołdawii (0-4). Strzelił cztery gole w ciągu 21 minut pod koniec pierwszej połowy. Andreas Skov Olsen rozpoczął fajerwerki, zanim Simon Kjeer wykonał rzut karny. Pięć minut później do rachunku dołożył Christian Norgaard, który zakończył Joachim Maigli. Tymczasem Austria wraca do Izraela po zwycięstwo na Wyspach Owczych (0:2) dzięki Konradowi Laimerowi na pół godziny przed grą, podczas gdy Marcel Sabitzer odpoczywał po trzech minutach odpoczynku.

READ  Quinté PMU - Wytypuj Nagrodę Kataru na drugi wyścig października 2022 r.

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 / Kwalifikacje (region europejski)