Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Został zdyskwalifikowany z gry w Rosji

Paul Rouget, Media365: opublikowano we wtorek, 21 czerwca 2022 o 09:01

Były Leonois Masjid Ribus nie zostanie wykluczony z mundialu w Polsce, ponieważ zdecydował się kontynuować grę w Rosji pomimo inwazji na Ukrainę.

Były zawodnik OL (2016-2017), Maciej Rybus nie będzie już występował w polskiej selekcji. To dlatego, że posiadacz 66 czapek (2 gole) zdecydował się pozostać w Rosji nawet po inwazji na Ukrainę. Kiedy dołączył do Locomotive Moscow po swoim jedynym sezonie w Lyonie, podpisał kontrakt z innym klubem w stolicy Rosji, Spartakiem. „(Trener) Czesław Michniewicz rozmawiał z Maciejem Rybusem, który przebywa obecnie w Polsce, po zakończonym w zeszłym tygodniu zgrupowaniu kadry Polski. Trener poinformował zawodnika.Ze względu na swoją obecną sytuację klubową nie zostanie zaproszony na wrześniowe zgrupowanie kadry narodowej i zostanie wybrany na mundialu w Katarze.– poinformowała w komunikacie Federacja Polska.

Rifus, wybrany po raz pierwszy w listopadzie 2009 roku, bronił barw swojego kraju podczas Mistrzostw Świata 2018 i brał udział w Euro w 2012 i 2020 roku. Po inwazji na Ukrainę Polska odmówiła zmierzenia się z Rosją w półfinale baraży mistrzostw świata w Katarze, a 29 marca zdominowała Szwecję w finale (2:0).. Polska otwarcie wspierała Ukrainę od początku rosyjskiej inwazji i wchłonęła wielu ukraińskich uchodźców. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w niedzielę Kijów, aby poprzeć kandydaturę Ukrainy do UE i ogłosił, że wymiana z Rosją stała się niemożliwa z powodu rzekomych masakr wojsk rosyjskich.

READ  Roman Gierdich, rzecznik przywódcy opozycji w oczach władzy