Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska-Węgry: problemy europejskie rozłamują się na Ukrainie (część 1)

Opublikowany: Zmieniono:

„Europa we wszystkich swoich państwach” trafia do Polski i Węgier. Te dwa kraje na granicy z Ukrainą były pupilkami Brukseli za naruszanie praworządności. Ale wojna na Ukrainie zmieniła karty. Dawni sojusznicy grupy Viscerat pokazują teraz wielkie podziały w sprawie rosyjskiej inwazji, radykalnie konserwatywnej opozycji wobec Polski i Węgier, równie konserwatywnej, ale niejasnej w wojnie na Ukrainie.

W Polsce spotkamy się z Marcinem Przydaczem, wiceministrem spraw zagranicznych w Warszawie, Radosławem Sikorskim, eurodeputowanym EPP (Platforma Obywatelska) i wreszcie krakowską Rozą Thun, eurodeputowanym Renew w Centrum Ukraińskich Uchodźców. Czy Polska jest dobrze zachowana przez Brukselę, która mimo kontrowersyjnego systemu sądownictwa zrezygnowała z planu naprawczego z powodu powszechnego przyjmowania uchodźców?

Reporterka Magdalena Sodonic wraca do Warszawy To przyjęcie ponad 3 milionów Ukraińców Przyjechał do Polski. W Warszawie populacja wzrosła o ponad 17%. Raport o tych Ukraińcach próbujących zintegrować się z krajem UE, który pozwala im pracować.

Wreszcie rozumiemy fałszywe wiadomości dotyczące przybycia uchodźców: Sophie Samay odkryła wirusowy film, w którym twierdzi, że polska policja otworzyła ogień do uchodźców z Afryki na granicy. W kilku raportach podkreślono Konkretne trudności, z jakimi się borykali Kiedy próbowali przekroczyć granicę Polski i wejść do Unii Europejskiej.

Zaprezentowany przez Carolyn de Camerode, wyprodukowany i wyreżyserowany przez Johanna Bodina i Pierre’a Lamariniera.

Projekt był finansowany przez Unię Europejską w ramach grantu Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie jest zaangażowany w jego przygotowanie i nie ponosi odpowiedzialności ani w żaden sposób za informacje, informacje lub opinie wyrażone w ramach projektu. Odpowiedzialność na podstawie obowiązującego prawa. Ponadto Parlament Europejski nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie lub pośrednie szkody, które mogą wyniknąć z realizacji planu.