Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kaczyński odszedł z rządu, ale pozostaje u władzy w Polsce

Jaroslav Kaczyński, lider rządzącej Nacjonalistycznej Partii Konserwatywnej w Polsce, były premier odpowiedzialny za bezpieczeństwo, ogłosił swoją dymisję z rządu w rozmowie z PAP we wtorek 21 czerwca.

73-letni Jarosław Kaczyński jest powszechnie uważany za lidera, który kierował Polską po pierwszym zwycięstwie swojej partii Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, a jego odejście z rządu niczego nie zmieni. „Złożyłem wniosek o rezygnację do Prezesa Rady Ministrów i został on przyjęty. O ile wiem Prezydent również podpisał„, powiedział polityk.

Jaroslav Kaczyński wyjaśnił, że jego plan się zrealizował i choć nie przewidywał wojny na Ukrainie, to w końcu to nastąpi.”Podjęto najważniejsze decyzje„.”Chcemy być na tyle uzbrojeni, żeby atak na nasz kraj był całkowicie niesprawiedliwyWładysław Kosiniak-Kamysz, lider Konserwatywnego Stronnictwa Ludowego (PSL, Opozycja), komentował we wtorek w prywatnej telewizji TVN24.W rzeczywistości ważne jest, że Jaroslav Kaczyński jest szefem obozu władzy i to on jest decydentem, niezależnie od tego, czy jest wicepremierem, czy szefem resortu prawa i sprawiedliwości. On jest główną osobą”.

READ  Po Utah, Holandii czy Rumunii powstał nowy singiel w Polsce