Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znasz podstawowe alkohole regionalne w Polsce?

Znasz podstawowe alkohole regionalne w Polsce?

Kiedy myślisz o Polsce, jako pierwsze przychodzą mi do głowy wódka i piwo. Ale czy wiesz, że Polska jest pełna ukrytych skarbów w swoich regionach? Oto nasz ekskluzywny wybór 8 drinków z umiarem… Na zdrowie!

1 – Nalewki owocowe, Nalewki, Słodycz tradycji

Król Henryk III z Francji przywiózł do Polski pierwszą recepturę. Każdy szlachecki i mieszczański dom produkował własne likiery, a receptury były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Najlepsze nalewki owocowe powstają tradycyjnymi metodami.

Deptucha

Tradycja Nalewka Mleko kozie sięga co najmniej XVIII wieku. Owoce takie jak pigwa czy cytryna po wypuszczeniu soku pokrywa się mocnym alkoholem i kozim mlekiem. Teraz wino deptucha (od czasownika Dz„Treading”, bo owoc nie jest krojony, ale miażdżony) stał się certyfikowanym produktem regionalnym.

The Myodula

To jest Nalewka Wytwarzany w południowych rejonach Śląska Cieszyńskiego i Żywieczyzny, pachnący miodem. Podstawowy przepis jest prosty: szklanka miodu, szklanka wody i szklanka alkoholu są mieszane i parzone. To prawdopodobnie Nalewka Jest bardzo łatwy do zrobienia w domu, wystarczy od czasu do czasu potrząsnąć.

2 – Duchy, dla poszukiwaczy mocnych wrażeń

The Śliwawica

The Śliwawica Destylowany napój z 70% śliwek! Produkowana w okolicach Łącka na znanym południu Polski. Śliwowica z Łącka, choć bardziej popularna na Bałkanach niż w Polsce, zaliczana jest do dziedzictwa narodowego Polski. Ze względu na przepisy europejskie tylko 10% napojów Śliwawica Autentyczny w sklepie.

The Dotknij Zajęty

Dotknij Zajęty, lub „Spirit of the Forest” to nazwa ducha, który wznosi się do 50 stopni! Ta najbardziej tradycyjna, z żyta, produkowana jest na Podlasiu od XIX wieku. Zalesiony teren był idealnym miejscem na schronienie się przed prawem, które zakazywało wówczas jego produkcji.

Danziger GoldwasserDuch, który wyściela ci gardło złotem

W tłumaczeniu z niemieckiego: „Złota Woda Gdańska”, napój ten został wynaleziony w XVI wieku. Oryginalna receptura zawiera dwadzieścia ziół i przypraw. Ale jego najbardziej charakterystyczną cechą jest złoto: maleńkie płatki dokładnie 23-karatowego złota. Ten luksusowy składnik uwiódł na przykład cara Piotra Wielkiego i króla Ludwika XIV.

READ  Dlaczego przyszłe metro w Tuluzie powstanie w Polsce

3 – Starka„Polska whisky”

Chociaż technicznie tak zwane, Starka Bez whisky, bez burbona, bez wódki. Ten żytni napój produkowany jest w Polsce i na Litwie od XV wieku. Tradycja Po urodzeniu pierwszego syna w rodzinie, Starka Powinien być przechowywany w dębowej beczce do ślubu chłopca.

4 – polskie wina

Mało kto wie, że Polska produkuje wino. Polska posiada około 1000 hektarów winnic. Regiony winiarskie: Łupuszki, Podkarpackie i Małopolskie to obszar geograficzny Bresłomu Wisły. Miłośnicy wina zachwycą się podczas tzw. Wielkich Dożynek Świto winoprania. Tradycje winiarskie Srebrnej Góry, winnicy niedaleko Krakowa, sięgają X wieku.

5 – Cydr lub jabłeczniki

Dawniej był znany jako cydr dzisiaj jabłecznikiTo słowo Jabłków (Jabłko). Większość starszych receptur pochodzi z XIX wieku. Polska to El Dorado produkcji jabłek, stąd cydr. Jabłecznik trzebnicki produkuje cydr lodowy na Dolnym Śląsku. Technika jest podobna do tego, jak Kanadyjczycy robią wino lodowe.

6 – Poznaj: Poldorac, Dwojniak, trojański I czwórniak

W Polsce miód pitny ma bardzo długą tradycję, a jego produkcja stale się rozwija. Istnieją cztery główne rodzaje polskiego mięsa PoldoracThe DwojniakThe trojański I to czwórniaK. Jedno z najlepszych polskich wędlin powstaje we wsi Łaziska. Produkuje osiem rodzajów eko-mięsa.

7 – Pivo KosikovAbsolutnie bez piwa!

piwo kozicowe Kurpi to typowy napój regionu na Mazowszu. W XIX wieku był tradycyjnie podawany na weselach. Po 1945 roku zniknął całkowicie. Spożywany był przez turystów tylko podczas świąt ludowych. Chociaż nazywany „piwem” (Byvo), ten napój jest właściwie warzony bez słodu.

8 – Nie zapominając o legendzie wódkalegenda Żubrówka

Nie mniej ważny: Żubrówka Znany polski alkohol. Destylowany w Białymstoku, sprzedawany jest w 80 krajach. Znana również jako wódka z trawy bawolej, the Żubrówka Produkowany od XVI wieku. Źródło inspiracji dla artystów, zauważysz, że to nazwa fikcyjnej republiki filmu. Grand Budapeszt Hotel Wesa Andersona.

READ  Zwycięska para w Gdańsku-Tusku

Produkcja wina kwitnie w polskich regionach, a turystyka kwitnie. Miłośnicy alkoholi rzemieślniczych mogą zwrócić się do firm turystycznych, które organizują wycieczki, Małe browary i gorzelnie.

I nie zapomnij… na zdrowie!