Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wiele bardzo podstawowych pytań!

Szybki skrót może sprawić, że pomyślimy, że wirus ewoluuje w kierunku niższej zjadliwości, ponieważ jeśli zabije swojego nosiciela, nie będzie się już rozprzestrzeniał. Ale wirusy odpowiedzialne za choroby takie jak AIDS i grypa dowodzą czegoś przeciwnego. W przypadku SARS-CoV-2 ten argument dotyczący możliwego spadku zjadliwości nie jest aktualny, ponieważ jest on przenoszony przed najbardziej szkodliwymi skutkami dla gospodarza. I odwrotnie, wirus delta wydaje się być bardziej zjadliwy niż jego poprzednicy.

Kolejną cechą wyróżniającą jest przenoszenie infekcji, która poprzez narastanie cofa poziom, jaki powinien być osiągnięty dla odporności stada. Skłania to niektórych specjalistów do stwierdzenia, że ​​tego progu nie da się osiągnąć bez wyciągania wniosków o braku zainteresowania szczepieniami, udowadniając codziennie ich skuteczność w przypadku najniebezpieczniejszych form.

Wszystko po to, aby odpowiedzieć na początek pytania: Tak, wśród możliwych przypadków rozwoju wirusa można wybrać niektóre z nich, które sprawią, że wirus ten ucieknie przed przeciwciałami. A szczepienie jest jednym ze sposobów na zwiększenie tej presji selekcyjnej. W tej chwili rezerwuar zarażonych ludzi jest wciąż wystarczająco duży i lepiej zachować najlepsze transmisje w ewolucji wirusowej. Wyjaśniałoby to na przykład, dlaczego zmienne beta i gamma pozostają w mniejszości przed deltą we Francji.

David Larosere

READ  Jak Thomas Pesquet pedałuje w kosmosie